16/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 167 תוצאות התואמות את החיפוש
להתיר את הפיצולים בראש העין
מאת: יהורם אלוני
במהלך פגישת עבודה בין ראש העירייה לבין ראש מינהל מקרקעי ישראל ביקש ראש העירייה למצוא פיתרון משפטי כדי להתיר את פיצולי הדירות בראש העין. חבר המועצה רזיאל אחרק שהעלה את ההצעה בקדנציה שחלפה, מברך את ראש העירייה על היוזמה.

תכנית 'פיצולי דירות' בראש העין עולה שוב לסדר היום הציבורי ולראשונה בקדנציה הנוכחית. הנושא עלה במהלך פגישה שקיים ראש העירייה שלום בן משה בשבוע שעבר עם מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל עו"ד בנצי ליברמן. ראש העירייה שלום בן משה ביקש מהמנכ"ל בנצי ליברמן "למצוא פיתרון משפטי שיאפשר לתושבי העיר הקלה בפיצולי דירות".

את הנושא של פיצולי הדירות בשכונות הוותיקות העלה ראש העירייה במהלך טקס החתימה בהסכם הגג שנערך לפני כחודשיים "במתחם הקבלנים" בהשתתפות שר האוצר יאיר לפיד, שר השיכון אורי אריאל ומנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן. בכנס ציין ראש העירייה שלום בן משה משרי הממשלה כי הוא מצפה שגם משרד האוצר וגם משרד השיכון יסייעו תקציבית לפיתוח השכונות הוותיקות בכלל ולתושבים בפרט.

במפגש עם מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל ביקש ראש העירייה שלום בן משה למצוא פיתרון משפטי כדי להתיר את פיצולי הדירות בראש העין, "זאת מתוך מטרה להגיע לסיכום ולפיו לא יהיה צורך לקבל אישור או חתימת מינהל לצורך הסדרת היתר לפיצול בבית קיים הבנוי בהיתר".

ראש מינהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן הנחה במהלך הפגישה את היועץ המשפטי של המינהל למצוא פיתרונות משפטיים בנושאים שהועלו בדיון במטרה להקל על תושבי ראש העין. כמו כן, ביקש ראש העירייה שלום בן משה ממנכ"ל המינהל להסדיר את נושא הסרת החסמים בחלוקת מגרשים בשכונות הוותיקות. עפ"י בקשת ראש העירייה, "לא תותנה חתימת המינהל על הבקשה להיתר בהסדרת תשלומים או חריגות בנייה במגרש בכללותו, אלא הדרישות יתייחסו לחלק הרלבנטי בחלקה המאושרת".

לדברי ראש העירייה, "כיום, דרישת המינהל להסדרה של כל התשלומים והחריגות במגרש, כאשר אלה למעשה חובות/חריגות של בעלי זכויות אחרים במגרש, מביאה למצב בו מי שמבקש היתר בנייה, מוצא עצמו בן ערובה להסדרת חריגות בנייה שאינן בחלק השייך לו ואין לו זיקה אליהן ותשלום דמי היתר/היוון בסכומים גבוהים ביחס לכלל זכויות הבנייה במגרש כולו בעוד שמדובר על מימוש הזכויות בחלק מסוים במגרש". ראש העירייה שלום בן משה בוחן בימים אלה אופציות למיקום בניין העירייה. מה שבטוח הוא כי קיימת החלטה גורפת מכל סיעות הבית שבניין העירייה לא יוקם ברחוב צה"ל, כפי שתוכנן בעבר, זאת משום שהקמת בניין העירייה במתחם צה"ל- שבזי עלולה לגרום לפקקי תנועה אדירים עקב העסקים הרבים במתחם. ראש העירייה סיכם את הפגישה ואמר: "הפגישה התנהלה באווירה חיובית. מנכ"ל המינהל היה קשוב לבקשותינו לצרכים של תושבי ראש העין. אני מאמין כי בקרוב נקבל תשובות חיוביות בנושאים שהועלו בדיון".

רזיאל אחרק: "אני מקדם בברכה את הצעתו של ראש העירייה"

מן הראוי להזכיר שמי שהעלה על סדר היום הציבורי את נושא פיצולי הדירות בראש העין הוא חבר המועצה רזיאל אחרק ששילם בתפקידו, משום שביקש לקדם את הנושא ונתקל בהתנגדותו של ראש העירייה דאז משה סיני. רק לקראת סוף הקדנציה שחלפה אישרה המליאה את תכניתו של חבר המועצה רזיאל אחרק לפיצול דירות. חשוב לציין כי התכנית עצמה קיבלה כבר את אישורו של שר הפנים דאז, אלי ישי, ואף אומצה ע"י מספר עיריות שבהן ישנן שכונות ותיקות, ורק בעירייה החליטו לצאת למלחמת חורמה בתושבי העיר שפיצלו דירות. המנכ"לית אף הצהירה כי יוגשו כתבי אישום. רזיאל אחרק אמר השבוע: "אני מקדם בברכה את הצעתו של ראש העירייה שלום בן משה לקידום התכנית. התכנית אמורה רק להטיב עם תושבי העיר.

בתמונה: ראש העירייה עם מנכ"ל המינהל

תאריך: 13/03/2014
גיליון: 928
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il