14/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 131 תוצאות התואמות את החיפוש
משולחנה של דוברת עיריית ראש העין-גליון 777
מאת: לי ליבר
הבחורים בדלת ממול, הסדרת מקומות חנייה, תשבוחות מהמבקר ועוד.

השבוע התקיימה ההצגה 'הבחורים בדלת ממול', שסחפה אליה מאות מתושבי העיר. ההצגה מהווה את אירוע הפתיחה של חודש לקידום המודעות לבעלי צרכים מיוחדים 'כולנו שווים כולנו שונים' אותו מקיים האגף לשירותים חברתיים בעיר.

החודש התקיימו הדרכות ביער הקהילתי ראש-העין, הפעילויות היו מהנות והיער היה מלא מפה לפה באנשים שבאו ליהנות. עם סיום פעילות ההדרכה בשביל הפריחה לשנת 2011 התודות, לשותפים רבים: למובילי נוער ביער: רועי פלח , נוגה סלומון , ליאן מאירי למדריכים ועוזרי המדריך שפועלים משנת 2004 בהתנדבות, לענת קצנשטיין שפעלה בתחנות היצירה, למתנדבים הרבים וכמובן לצוות המחנכות ולתלמידי מחוייבות כיתות י' בתיכון בגין.

עקב מצוקות החנייה ברחובות סביב השוק, ומחלוקות שאירעו בין תושבים על מקומות חניה, נערכת עריית ראש העין להסדרת החנייה לטובת תושבים המתגוררים באזור השוק בימי שישי, ברחובות שנצבעו ב'כחול-לבן': (יהושע בן-נון עד הרש"ש (לא כולל), שלום מנצורה עד חזון איש, חזון איש, השריון , חפץ חיים, חג'בי , הגר"א, אבן עזרא, כנפי נשרים, מודיעין, שלום זכריה ורבי עקיבא). תושבים המתגוררים ברחובות אלו, יקבלו 'מדבקת תו תושב' למכוניתם, אשר יקנה להם פטור מאגרת חניה ברחובות הנ"ל. מהלך זה קיבל את אישור מועצת העיר ותכליתו להקל על תושבי העיר, המתגוררים באתם רחובות, בימי שישי. יינתן פרק זמן הולם ליישום המהלך, טרם מעבר לשלב הדו"חות ולניפוק תווי חנייה לתושבי המקום.

מבקר העירייה שלח מכתב למנכ"לית העירייה, הכולל תשבוחות על פועלה של העירייה לתיקון הליקויים שפורטו בדוח הביקורת בשנת 2009: " מתוך עיון בטבלת המעקב לתיקון הליקויים לשנת 2009, עולה כי מרבית הליקויים שעלו בדו'ח מבקר העירייה לשנת 2009- דווח שתוקנו, ומקצתם בהליך תיקון. ראוי לציין לחיוב ובסיפוק את פעילותך בנושא לנוכח נתונים אלה" .

ורד סויד, מנהלת הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, שלחה לרויטל יהודה, יועצת לקידום מעמד האישה בעיריית ראש-העין- מכתב הערכה על פועלה של רויטל בפרט והעירייה בכלל לקידום מעמד האישה : "יישר כוח על הפעילות המגוונת והעניפה לכל קשת האוכלוסייה בתחום העיר, ניכר שעבודתך נעשית בחריצות ובכישרון, באיכפתיות ובמסירות".

השבוע התקיים טקס מרגש בתיכון 'מעיינות מפתן' בראש-העין, בניהולו של יוסי יאנה, לרגל סיומה של סדנא ראשונה מסוגה בעיר להכשרת "סיירת תיקונים" של בני נוער ומתנדבים מבוגרים. 8 נערים ונערות מתיכון 'מעיינות מפתן', מתיכון 'בגין' ומתיכון 'עתיד' קיבלו תעודות וארגזי כלים וייצאו בימים הקרובים, ביחד עם אנשי מקצוע מתנדבים, לבצע תיקונים בבתי משפחות בעיר הזקוקות לעזרה בתחזוקת ביתן. עידן מנגדי, נציג בני הנוער סיפר: "הצטרפתי לקורס במטרה לעזור לאנשים. היה ממש כיף ואני יכול לדבר בשם כולם ולומר שאנו מחכים לצאת לבתים ולהתחיל לתקן". עו"ד נתנאל אחרק, יו"ר האגף לשירותים חברתיים, דיבר על חשיבותם של שיתופי פעולה כדי לשרת טוב יותר את התושבים והדגיש שבסופו של דבר נתינה היא גם קבלה. עופר בביוף, מחזיק תיק הנוער והצעירים, דיבר על הצורך לאחד משאבים והביע את אמונתו שסיירת התיקונים, היא פיילוט שיילך ויתעצם בהמשך. ראש-העיר, משה סיני, הגדיר את סיירת התיקונים כ"תכנית פורצת דרך, פורצת גבולות ופורצת חשיבה, עם אלמנט מרגש של יצירתיות לתועלת הציבור." לדברי סיני, "חברו כאן יחדיו גורמי הרווחה, הנוער, החינוך, התכנית 'עיר ללא אלימות' ותושבים מתנדבים. בשורה התחתונה בתכנית כזו אנחנו מפתחים מנהיגות ומפחיתים אלימות".

שר המדע, פרופ' דניאל הרשקוביץ, ביקר בשבוע שעבר בראש-העין והיה אורח הכבוד בביה"ס 'עתיד' בעיר. במסגרת ביקורו נפגש השר עם תלמידי התיכון ששיתפו אותו בחוויותיהם ממסע בן ארבעה ימים להכרת הארץ, סיפרו על מגמות הלימודים המגוונות בתיכון וכן על פעילויות התנדבות בהן הם מעורבים. ראש עיריית ראש העין, משה סיני, אמר בביקור: "כבוד השר, לפני חמש שנים לא הייתי מעלה במחשבותיי מפגש עימך כאן בתיכון 'עתיד'. בית הספר הזה היה על סף קריסה, ובשנים האחרונות התחולל כאן מהפך, שמהווה מודל בינלאומי לשיקום מערכות חינוך. מתוך התפיסה שמנהיגות צומחת מלמטה, למהפך הזה חברו גופים שונים: מנהל ביה"ס חדש משכמו ומעלה, שבנה מקום לתפארת, סייעו בידו ועד הורים בראשות יערה רייך, שנתן מבטחו בעיר ונפסק מהלך של יציאת תלמידי ממ"ד לערים אחרות, 'רשת עתיד' שנכנסה לביה"ס וסייעה להצלחת המהפך, צוות מורים שנתן גיבוי למנהל, וגרעין תורני שיצר אווירה תומכת ואוהדת. היה כאן מהפך שנבע מתוך ראייה של עיר שמחזקת את החינוך הממלכתי דתי. כך, אפשר להוביל מהפכות באווירה חיובית, שמטרתן להעצים את הנוער, ולא רק באווירה עויינת כפי שאנו רואים היום בעולם הערבי." הרשקוביץ, סיפר על תוכניות 'מדע וקהילה' ותוכנית חונכות למדעים שמוביל משרדו, והציע לראש העיר לאמץ תוכניות אלו. בנוסף, התייחס למנהיגותו של ראש עיריית ראש-העין בהובלתו ליצירת שיתופי פעולה התורמים להצלחת המהפך בחינוך הממלכתי דתי בעיר: "בראש-העין אני רואה מנהיגות אמיתית. כאדם המגיע מעולם המתמטיקה, אני לא רוצה מנהיג שיש לו פתרון לכל. מנהיגות מהי? בזכות מה נבחר משה רבנו להיות מנהיגו הראשון של עם ישראל? משה ראה את הסנה בוער, ואינו מתפחם. מה המסקנה שכולנו עשויים להסיק? שהסנה לא בער, כי לא אוכל, לא התפחם. מהי גדולתו של משה? רוב האנשים השבויים בתפיסותיהם, מתעלמים מעובדות. למשה הייתה הגדולה ללכת ולבדוק "אסורה נא ואראה..." זו מנהיגות. היכולת לבדוק את עצמו, האם הוא לא טועה? לצאת לפעמים מהקופסה. הדרך הטובה ביותר לבחון את עצמך, ול'צאת לעיתים מהקופסה' היא לשמוע קולות אחרים. כשראש העיר דיבר על שיתוף פעולה בין ביה"ס, רשת 'עתיד', הורים לבין העירייה, כך בונים מנהיגות. היכולת לשלב כוחות באופן אמיתי. גם הגרעין התורני שאינו 'בא להכתיב אורח חיים' אלא פועלים ביחד מתוך שילוב כוחות. יש בי הנאה גדולה לראות את העשייה בעיר, יישר כוח לך ראש העיר ולכל העוסקים במלאכה אתם בדרך להיות מודל של 'איך בונים עיר במדינת ישראל'."

תאריך: 10/03/2011
גיליון: 777
עמוד: 26
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il