03/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 75 תוצאות התואמות את החיפוש
''תעבירו את זה הלאה'' באורנית
מאת: יהורם אלוני
ימים ספורים לפני חג הפסח הוקם ביישוב אורנית שבשומרון ארגון חברתי חדש במטרה להגביר את המעורבות החברתית בקרב התושבים, וזאת מתוך אמונה שניתן לעשות ולהשפיע לטובת פני החברה.

את הארגון הקימו שני תושבי היישוב: מיכל סלוצקר עמרן וזאב קלנג. כדי להאיץ את התהליך, להגיע לכמה שיותר תושבים ולחשוף את המיזם, בחרו השניים ליצור דף קהילה בפייסבוק בשם: I LIKE ORANIT - אורנית שלי. דף זה פתוח לכלל הציבור, תושבים חילונים, דתיים, נשים, גברים, צעירים וותיקים.

בדף ההסבר בפייסבוק כותבים השניים כי הארגון הוקם "על מנת ליצור דו שיח חברתי ערכי לעידוד והעצמה של הווי קהילתי, פעילויות חברתיות, ערבות ועזרה הדדית". לדבריהם, "חזון זה הוא למעשה המשך ישיר ליוזמה הקודמת הקיימת באורנית, ניסוח קוד אתי יישובי אשר ישמש כפלטפורמה שתייצר שיתופי פעולה בין תושבים, עמותות, בעלי-עסקים ויזמים חברתיים הרואים לנגד עיניהם את טובת הקהילה".

חלק מהפעילויות שיקודמו, מלבד אלו של הקהילה המקומית באורנית, יהיו גם פרויקטים מחוץ לגבולות היישוב וקידום רעיונות שהקהילה תתבקש להירתם ולהתנדב למענם.

בסופו של דבר, אומרים יזמי הפרויקט, "אנו מעוניינים ליצור גאווה יישובית בקרב התושבים, כך שנוכל ליצור יחד - 365 ימים של מעשים טובים למען הקהילה שלנו ולמעננו, בדרך של יצירת שרשרת של אנשים מתוכנו ועל פי המוטו של 'תעביר את זה הלאה'".

כל תושבי אורנית מוזמנים להצטרף:www.facebook.com/likeOranit

ראש מועצת אורנית שלומי לנגר בירך על היוזמה הברוכה ואמר ל"אינדקס אובייקטיבי" כי הוא "מברך על כל ארגון חברתי הפועל למען הגברת המעורבות החברתית ביישוב, וככל שניתן תסייע המועצה בראשותו למען ארגון זה או אחר לטובת תושבי היישוב".

עוד מוסיף ראש המועצה כי "תושבי היישוב הוכיחו את מעורבותם למען הקהילה כאשר הוקם לאחרונה ועד המורכב מנציגי המועצה, נציגי התושבים ונציגי הזוגות הצעירים שמטרתו לבחון דרכים נוספים למציאת פתרונות דיור לזוגות צעירים, בנוסף לפעילות שעושה המועצה מול כל משרדי הממשלה. גם בימים שלפני חג הפסח הוכיחו התושבים את מעורבותם למען הקהילה כשחילקו מאות סלי מזון למען משפחות ברוכות ילדים". ראש המועצה שלומי לנגר מסכם ואומר כי "זוהי המעורבות האמיתית, וכל הכבוד על כל ארגון חברתי הפועל למען התושבים".

בתמונה: ישיבת צוות למען הזוגות הצעירים

תאריך: 24/04/2014
גיליון: 933
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il