16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
הרקע למתיחות: הזוגות הצעירים
מאת: יהורם אלוני
הרקע למתיחות בין ראש העירייה, משה סיני וסגנו, רזיאל אחרק נע סביב נושא מציאת פתרונות לזוגות הצעירים ואי קידום תוכנית פיצול דירות ההורים לבנים ממשיכים.

נושא מצוקת הדיור של הזוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון בכלל ובקרב תושבי ראש העין בפרט איננו יורד מסדר היום. זוגות צעירים וזכאי משרד השיכון שתלו תקווה בפרויקט משרד השיכון לבניית 14 אלף יח"ד בראש העין לרכישת דירה במחיר מוזל, יתאכזבו לשמוע שחלק מהצעדים לא ימומשו בזמן הקרוב. עפ"י נתוני המכרזים של מינהל מקרקעי ישראל שהופץ בשבוע שעבר עולה כי מחיר המינימום לקרקע ליחידת דיור במכרז "מחיר למשתכן" בראש העין גבוה מהמחיר המבוקש במכרזים פתוחים לכלל הציבור שפורסמו לשטחים סמוכים. עפ"י כתבה שפורסמה בעיתון "כלכליסט" עולה כי במכרז ה"מחיר למשתכן" נקבע מחיר מינימום לקרקע ליחידת דיור על כ־250 אלף שקל לעומת 'המכרזים הפתוחים' שבהם המחיר מינימום לקרקע ליחידת דיור עומד על 180-150 אלף שקל. המשמעות היא שמחיר דירה הסופי בראש העין לא יוכל להיות נמוך ממחירי השוק המקובלים באזור והוא ינוע סביב 1.4 מיליון שקל לדירה. במחירי "מחיר למשתכן" שמפרסם משרד השיכון, הקבלן הזוכה הוא שיקבע את מחיר הדירה לאחר שחישב מראש את עלויות הבנייה והמימון (ההערכה היא שהמגרשים יהיו מוכנים רק בעוד שנתיים), מוסיף אותם למחיר הקרקע הקבוע ומחליט מהי התוספת שהוא מוכן לשלם כדי לשמור על שולי רווח סבירים בעת מכירת הדירה. עפ"י תוכנית זו לא ניתן למצוא פתרונות לזוגות הצעירים תושבי העיר. גם התוכנית שהציג אחרק לפני כשנה, המאפשרת לתושבי ראש העין לפצל את הבתים צמודי הקרקע שבבעלותם לשתי דירות ובכך לאפשר לבנים ממשיכים ולזוגות צעירים להתגורר בבתי ההורים, אינה מיושמת. גורמים בכירים בעירייה תולים את המתיחות הקיימת כיום בין ראש העירייה, משה סיני ובין סגנו, רזיאל אחרק על רקע חילוקי הדעות בדבר מתן פתרונות לזוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון.

רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה, מסר לנו בתגובה: "היחסים האישיים ביני ובין ראש העירייה טובים. כמו בכל מקום שיש בו מספר אנשים ששותפים לעבודה משותפת יש חילוקי דעות ומחלוקות לגבי נושאים מסוימים. הנהלת העירייה פועלת כיד אחד למען העשייה בעיר בשכונות החדשות והותיקות כאחד. כולי תקווה שראש העירייה יענה לבקשתי ויעלה את נושא הזוגות הצעירים לדיון עקרוני במועצת העיר, דבר שלא נעשה עד היום. קביעת סטנדרטים חוקיים וניהול משא ומתן מקצועי מול משרד השיכון. הנושא יועלה בישיבת המליאה ומפאת חשיבות העניין אני מתראיני מרפה מהנושא. אני מנהל מזה כשנה פגישות על מנת להציף את הבעיה יחד עם סגני ראשי הערים בכל הארץ. יש לציין כי עיריית חיפה אישרה לא מזמן תוכנית עיבוי ותוספת יחידות בנייה ופטרה את תושבי חיפה מהיטל השבחה. ניתן כך לפעול בראש העין ולהקל על זוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון. את פירות המאבק ניתן לראות בהתבטאויות האחרונות של ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר אלי ישי. אני מודה לחבריי מועצת העיר ולסגני ראשי הערים שעזרו לי במאבק עד היום".

מהעירייה נמסר בתגובה: "לגבי הזוגות הצעירים: ראש העיר וכל חברי הנהלת העיר פועלים ביד אחת, על פי חוק למצוא כל פתרון למצוקותיהםוהנושאים הועלו לשר הבינוי והשיכון. ראש העיר גורס כי יש להוריד את המע"מ על מחירי הקרקע עבור הזוגות הצעירים, להקל במשכנתאות ולהפחית את מרכיב הפיתוח מהקרקע מצד הממשלה המופקדת על הנושא. ראש העיר פעל גם מול היזמים של מתחם 'לב ישראל' להענקת תנאים מיוחדים לזוגות הצעירים תושבי העיר, וכן מול מנהל מקרקעי ישראל 'לבנים ממשיכים'.
באשר לפיצולי דירות: יש לכך השלכות שליליות רבות בחייה של עיר ושכונותיה. הפיצולים גורמים לעומס תשתיות, חניה, תעבורה, מבני ציבור, ובכל מקרה הם מחייבים דמי השבחה גבוהים לרשות במאות אלפי שקלים. כל החלטה בנושא צריכה להתבסס לא על פרסומים בתקשורת, אלא על עבודת מטה מקצועית שתבחן את כל ההיבטים וההשלכות על כל העיר ותמנע הקמת 'סלמס', שעה שהעירייה שוקדת על שידרוג העיר. עבודה כזו תתבצע כחלק מתוכנית מתאר חדשה של העיר בשנים הקרובות. בכל מקרה יש להדגיש כי פיצולי דירות אסורים על פי חוק.
בענין הפרסומים בתקשורת עלהמתיחות לכאורה: ראש העיר משה סיני לא עוסק בשמועות אלא בעשייה למען הציבור בעיר ובהיערכות האסטרטגית והמקצועית הנדרשת לפיתוח העיר בעשור הקרוב. בכל מקרה אין אנו מתייחסים או מגיבים לשמועות, בלי קשר למקורן."
תאריך: 10/03/2011
גיליון: 777
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il