16/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1605 תוצאות התואמות את החיפוש
משפרים את התחבורה הציבורית
מאת: יהורם אלוני
בימים אלה נערכים דיונים קדחתניים במחלקת התחבורה באגף ההנדסה שמטרתם לייעל את התחבורה הציבורית בראש העין.

נושא התחבורה הציבורית בראש העין שוב עולה על סדר היום הציבורי. בימים אלה נערכים דיונים במחלקת התחבורה, באגף ההנדסה בעירייה, כדי לייעל ולקדם את מערך התחבורה הציבורית בעיר, וזאת לאור הבנייה החדשה בשכונות העתידיות במזרח העיר.

כזכור, נושא התחבורה הציבורית בראש העין עלה עוד בקדנציה שחלפה כאשר תושבים מכל שכונות העיר ערכו הפגנה רבת משתתפים והחתימו עצומה של מאות מתושבי העיר נגד התחבורה הציבורית בטענה שהיא אינה יעילה ו"פוגעת בתושבי העיר".

גם ביקורו של שי מלכה, הממונה על התחבורה הציבורית במשרד התחבורה בראש העין במטרה לשפר את בעיית התחבורה הציבורית ולשדרג את דרכי הגישה לעיר, לא שינה מאומה.

אבנר עובדיה, דובר משרד התחבורה מסר ל"אינדקס אובייקטיבי" אז בתגובה כי "ככל הידוע לנו, קווי האוטובוס הפועלים בראש העין נותנים מענה הולם לציבור הנוסעים". גם הצעתו של חבר המועצה רזיאל אחרק, בקדנציה שחלפה, להכין תכנית לתחבורה הציבורית, לא זכתה למענה וההנהגה הקודמת בחרה להתנער מדרישה זו לאורך כל הקדנציה.

עם החלפת השלטון בעירייה החליט ראש העירייה שלום בן משה לשים את נושא התחבורה הציבורית בראש סדר העדיפויות, וכבר במסגרת הסכם הגג שנחתם בין העירייה למשרדי הממשלה עמד ראש העירייה על כך שמשרדי הממשלה יעבירו תקציבים לקופת העירייה כדי לפתור את בעיית התחבורה הציבורית הן במרכז העיר והן באזור התעשייה אפק.

בימים אלה עומדת העירייה להוציא מכרז חדש לבחירת מפעיל לתחבורה הציבורית: "המפעיל הזוכה במכרז יעניק עדיפות, תגבור ושינויים משמעותיים במסלולי הקווים, בתדירויות ובאופן ההפעלה", כך לדרישתה.

בינתיים, עד שהמכרז יצא לפועל, הוחלט שבחודשים הקרובים יופעל קו מהיר מראש העין ישירות לתל אביב, ובמקביל יקודמו נתיבי עדיפות לתחבורה ציבורית לאורך כבישים מס' 5 ו- 444.

כמו כן, סוכם על תוספת נסיעות בשעות השיא בבוקר בקו 282 לת"א, הרחבת זמני השירות בשעות הלילה של קו מס' 27 מפ"ת, ביצוע פיילוט- הפעלת קו ישיר משכונת נווה אפק לתחנת הרכבת בשעות השיא בבוקר והפעלת תחבורה ציבורית בשכונת רמב"ם בעיר.

תמונת אילוסטרציה

תאריך: 29/05/2014
גיליון: 938
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il