15/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1605 תוצאות התואמות את החיפוש
המחלצת
מאת: יהורם אלוני
סמל רוני שמש, תושבת העיר, רק בת 21 וכבר נחשבת כלוחמת חילוץ בפיקוד העורף.

כשסמל רוני שמש מראש העין התגייסה לצה"ל לא היה לה מושג שתגיע לתפקיד לוחמת, תלמד לירות במטול, להתמודד עם אירועי אב"כ ולחלץ פצועים והרוגים מתוך אתרי הרס. זהו סיפורה ותפקידה הייחודי כלוחמת חילוץ בפיקוד העורף.

"התגייסתי בשנה איחור," מספרת סמל רוני שמש ל"אינדקס אובייקטיבי" (באמצעות דובר צה"ל). "גדלתי בבית עם ערכים של עזרה הדדית וציונות, ולכן היה לי חשוב לתת מעצמי. הייתי בראש של לתרום. עשיתי שנת שירות בגרעין נח"ל 'איתן' שבו חיינו עשרה חבר'ה בקומונה בקריית שמונה והתנדבנו בבתי ספר עם נוער בסיכון. זו הייתה חוויה מדהימה ומלמדת, ואני שמחה שעשיתי זאת".

בגיוס של גרעיני נח"ל מתגייסים החברים יחד לתפקידים מסוימים ומשרתים עם החברים משנת השירות. "רוב החברים בגרעין הלכו לתפקידי מעטפת, אבל אני הרגשתי שאני רוצה לתת מעבר, לעשות משהו שונה. יצאתי מהגרעין והלכתי בדרכי לתפקיד של מדריכת חילוץ בבסיס ההכשרה של פיקוד העורף בזיקים. זה היה תפקיד מדהים וחוויתי. לימדתי כוחות לוחמים איך לחלץ פצועים מאתרי הרס שנגרם מפיצוצים, מרעידות אדמה, ומאסונות אחרים. התפקיד היה משמעותי מאוד, אבל כל הזמן הדרכתי לוחמים וחשבתי לעצמי- חבל שלא הלכתי להיות לוחמת בעצמי. אחרי כמה זמן שהמחשבה ניקרה בי, החלטתי לבקש לעבור, וכולם קיבלו זאת בברכה".

לוחמי הנפה הסדירה של פיקוד העורף הם לוחמי חי"ר לכל דבר, תופסים קו בגזרות מבצעיות, עושים מעצרים באיו"ש, שומרים על הגבולות אך נמצאים בכוננות מתמדת- בכובעם השני הם כוח חילוץ מיומן שיודע להתמודד עם רעידות אדמה, קריסות מבנה, פיגועים, נפילות טילים ואפילו התקפות אב"כ. "בפיצוץ שהיה במבנה בעכו למשל, קפצו חברים מהפלוגה שלי לחלץ את ההרוגים מהבניין", מספרת רוני בהתרגשות.

זהו אחד התפקידים של הלוחמים הכי מגוון בצה"ל. התפקיד פתוח ללוחמים וללוחמות כאחד. "כיף עם בנים. אנחנו מגובשים יחד, הבנים והבנות, והם דואגים לנו כמו אחים. לא עושים לנו הנחות כי אנחנו בחורות- אנחנו לוחמות לכל דבר, אפילו חתמנו שנה נוספת של שירות קבע", אומרת רוני. "איך ההורים מגיבים", אני שואל "גאים בי כמובן, אלה ערכים שגדלנו עליהם. אחי הקטן משרת בגבעתי ויוצא בקרוב לקצונה. זה משהו שמוטבע בנו", עונה רוני.
 
צילום: דו"צ
תאריך: 03/06/2014
גיליון: 939
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il