10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
הכביש ייסלל מתחת לחלון
מאת: יהורם אלוני
כביש בן ארבעה מסלולים המיועד להיסלל סמוך לבתי התושבים בשכונת משה''ב במצפה אפק מעורר את כעסם של תושבי השכונה, שמתכוננים למאבק.
השקט שאפף את שכונת משה"ב במצפה אפק הופר בחודש האחרון, לאחר שלתושבים נודע כי בחודש מאי הקרוב יחלו העבודות לסלילת כביש בן ארבעה מסלולים שיעבור סמוך לבתיהם. לדברי התושבים: "הדבר ישבש את איכות חיינו". מדובר בתוכנית של משרד השיכון שאושרה למעשה כבר לפני כעשר שנים, אך שונתה בהתחשב בתוואי השטח. מטרת התוכנית, על פי משרד השיכון, היא לתת מענה תחבורתי לשכונות הקיימות ולאלה שעתידות לקום במזרח העיר. על פי התוכנית המקורית, הכביש היה אמור להיסלל כ- 40 מטרים מבתי התושבים, אולם התוכנית ששונתה קובעת כי הוא ייסלל סמוך יותר לבתיהם. כתוצאה מכך, החליטו תושבי השכונה לחדש את המאבק ויזמו עצומה למשרד הפנים ובה דרישה לחזור לתוכנית המקורית, על מנת לצמצם את הפגיעה באיכות החיים. התושבים אף פנו למבקר המדינה בדרישה שיורה למשרד הפנים לקבל תשובות לפנייתם. תושב השכונה, ששמו המלא שמור במערכת, סיפר ל'אינדקס אובייקטיבי': "התושבים לא הרימו ידיים. נמשיך במאבק לצמצום הנזק לבתים הסמוכים לכביש ולכל בעיית השכונה העומדת בפני פקקי תנועה בלתי נסבלים."
מהעירייה נמסר בתגובה: "התושבים מתלוננים על כביש עתידי שאושר בוועדה המחוזית בשנות ה- 90, בתקופת כהונתו של ראש העיר הקודם. בתקופה ההיא על התושבים היה להשמיע התנגדויות או להיאבק, כאשר היה ניתן היה להשפיע על המתחמים שיבנו בעתיד בראש העין ועל תוכנית הכבישים. כיום, אין יכולת משפטית או תכנונית להיאבק בתוכניות מאושרות. כל הכבישים המתוכננים הם חלק בלתי נפרד ממתחמי המגורים, שאושרו אז, וקיבלו תוקף חוקי מוועדות התכנון, יחד עם המתחמים. כיום אין זה ריאלי לשנות תוכנית מאושרת שעברה את כל השלבים. יחד עם זאת, במסגרת תכנון מפורט לביצוע, העירייה תבדוק אפשרויות אופטימאליות, שייקלו על תושבי המקום ותפעל למצוא פתרונות מיטביים ומעשיים. המדובר בכביש שהוא המשך של רחוב שבזי, שאמור להיות במפלס נמוך יותר מבתי התושבים."
תאריך: 17/03/2011
גיליון: 778
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il