04/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 165 תוצאות התואמות את החיפוש
רוחות המלחמה הגיעו לראש העין
מאת: יהורם אלוני
מטח הרקטות שירד השבוע ובשבוע שעבר על ראש העין, הביא להחלטת האגף לביטחון בעירייה להשאיר את המקלטים הציבוריים בעיר פתוחים. בינתיים, סרן תאו יבלונצ'יק, תושב העיר, מפקד פלוגת גור ישאג הגיע יחד עם לוחמיו לשמור על תושבי העיר.

רוחות המלחמה של מבצע צוק איתן אינן פוסחות גם על העיר ראש העין. ביום שני וביום שלישי השבוע נשמעו אזעקות בראש העין, ובהמשך דווח על רקטות שנפלו בשטח פתוח. אחת הרקטות נפלה בסמוך לתחנת הרכבת בראש העין (כביש 5, צפונית לדרום השרון). במקום פרצה שריפה וצוותי מכבי אש שהגיעו למקום, השתלטו על השריפה. לא דווח על נפגעים ולא נגרם נזק.

בעירייה ובאגף לביטחון החליטו לא לקחת סיכונים, והורו להשאיר את כל המקלטים הציבוריים פתוחים. בעקבות כך הוציא האגף לביטחון הנחייה לכל העמותות או הגופים העירוניים הפועלים במהלך כל השנה במקלטים הציבוריים, לפנות חלק מהציוד הנמצא במקלטים כדי לפנות מקום לתושבי העיר במקרה של אזעקת אמת.

לגבי האירועים הציבוריים נמסר לנו על ידי דובר העירייה כי "העירייה מצדה בוחנת כל אירוע לגופו בהתאם להנחיות פיקוד העורף ולהמלצת יו"ר האגף לביטחון דניאל יצחק". השבוע, בעקבות החמרה במצב הביטחוני, התכנסה ועדת הביטחון ודנה בהיערכות המצב הביטחוני. חברי הוועדה קיבלו עדכון מיו"ר אגף הביטחון בעירייה דניאל יצחק ומחברי ועדה נוספים. החלטות מיוחדות לא התקבלו מלבד העובדה שיש להיצמד להוראות של פיקוד העורף.

סיוע אזרחי

מאז תחילת מבצע צוק איתן הגיעו חיילי גדוד רם ולוחמי פלוגת גור ישאג בראשותו של תושב העיר, סרן תאו יבלושניק, לעיר ראש העין על מנת להוות כוח חילוץ לעיר ולערים נוספות במרכז הארץ: הוד השרון, נתניה, כפר סבא והסביבה. הלוחמים מוצבים באזור בית הספר גוונים.

גדודי החילוץ וההצלה של פיקוד העורף, או בשמם התקני: הנפה הסדירה, הם בעלי שלושה כובעים: לוחמי חי"ר מוסמכים, מטפלים באירועי חירום הקשורים לחומרים כימים ומהווים כוח כוננות חילוץ והצלה ייחודי ומוכן בישראל.

סרן תאו יבלונצ'יק כבר מכיר את עולם החילוץ היטב. הוא התגייס בשנת 2007 למערך טילי הכתף סטינגר, שלאחר שנה הוסב לגדוד חילוץ והצלה. מאז הוא לא מביט אחורה. הוא הוסמך לחילוץ ולהצלה מפיגועים, רעידות אדמה וכו', ומוביל כעת את חיילי הפלוגה באימונים ובתפיסת קו מבצעי, שם הם בכוננות מתמדת מוכנים לכל אירוע, כולל קריסת מבנים עקב נפילת טילים.

בכל אזעקה באזורם הם נכנסים למרחב המוגן, ומיד לאחר מכן רצים לרכבים, כך שבמקרה של נפילה, הם יכולים להגיע לזירה במהירות מרבית. מעבר לכך, הגדוד מבצע סיוע אזרחי, בין השאר בהסברה לאוכלוסיה בנוגע להתגוננות בשעת חירום בשיתוף פעולה בקהילה בקייטנות, מרכזי קניות וגני ילדים, וזאת כדי לעודד את הילדים ולוודא שהם מוכנים לכל תרחיש.

"אני מרגיש גאווה רבה לעזור פה בעיר שלי", סיפר לנו תאו השבוע. "אני רואה חשיבות גדולה בסיוע לאוכלוסיה. אנחנו פה כדי לעזור במקרים של אסון, אבל זה חשוב גם להכין ולהרגיע את האוכלוסייה. הגעה למרחב המוגן בזמן יכולה למנוע אסון". על האוכלוסייה בראש העין מספר תאו, "האוכלוסייה שבה אנו פועלים, מקבלת אותנו באהבה רבה, מפנקת ומחבקת. ממש כיף לראות איך האוכלוסייה נתרמת למען החיילים, כשאנחנו בעצם פה בשבילם".

לנו נודע כי ראש העירייה שלום בן משה הגיע יחד עם חברי ועדת הביטחון וחברי סניף האגודה למען החייל בראש העין לבקר את החיילים. ראש העירייה שמח לשמוע מהחיילים כי מאות מתושבי העיר ששמעו על בואם, "עולים אליהם לרגל" מדי יום ומפנקים אותם בכל טוב, בדברי מאפה, עוגיות, מוצרי היגיינה, ספרי קריאה ועיתונים.

בתמונות: תאו בשעת חילוץ

תאריך: 24/07/2014
גיליון: 946
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il