16/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 24 תוצאות התואמות את החיפוש
לקבל את המציאות או לשנותה? שתי גישות לעולם טוב יותר
מאת: יצחק זכריה- עורך דין
עוד משחר ילדותנו מלמדים אותנו שכל אחד ואחד מאיתנו, קובע לעצמו את ההרגשה היומיומית שלו ואם רק נסתפק בחלקנו, אז נהיה... ובכן, מאושרים.
דומני כי אין הורה שאינו מכיר את המשפט האולטימטיבי: "מה שיוצא אני מרוצה". כמעט כולנו עוברים את השלב הזה בחיים, שאנו מגיעים לתובנה המאלפת שאם אנחנו רוצים להיות שקטים ונינוחים, להנות מהחיים, לא צריך לשנות אותם – צריך לשנות את ההסתכלות שלנו עליהם.
שלוות תורות המזרח הרחוק צומחת מעצם הקבלה של הסיטואציה, של הגורל, השלמה עם מה שיש ומה שקורה מסביב. כתוצאה מכך הם נהנים מהישרדות מדהימה, גופנית כמו נפשית. תראו את היפנים, איך הם המתמודדים עם אסון הטבע הגדול בעולם: בהשלמה והכנעה, בלי קינה וקיטורים, סופרים את הגופות ומפנים את ההריסות. אלמלא האסון הגרעיני העוקב, הגדול פי כמה מאסון הטבע (כמה ציניות יש בעובדה שאסונות הטבע האדירים אינם גורמים נזק המשתווה לזה הנובע מאסונות מעשי ידי אדם), אלמלא בהלת הבריחה מהנשורת הגרעינית, היפנים כבר היה עסוקים בשיקום ההריסות ויציאה מכל הצונמי האדיר הזה, עם "פצעים שטחיים" בלבד. היפנים אינם נלחמים בטבע, במציאות. הם משלימים עמם. להשקפתם, מהטבע לא בורחים ואותו אין משנים. עם הטבע חיים, ככל שניתן. אומה שלמה עם טמפרמנט של השלמה, המובילה לחיים של שלמות נפשית וחוסן כלכלי.
אנחנו היהודים, לעומת זאת, איננו מוכנים להשלים עם שום דבר, כלום. הכל נתון לויכוח, הכל פתוח אצלנו למקח וממכר, למרדנות הטבועה בנו בגנטיקה הכי שורשית אצלנו. אנחנו לא מוכנים לברך על המוגמר, אלא אם אנחנו הבאנו אותו לידי גמר, כמו שמתאים לנו. נטיל ספק בכל, נקרא תיגר על כולם. יעקב אבינו רצה את הבכורה, אז המציאות וסדר ההגעה לעולם לא ממש הפריעו לו, והוא פעל להשיג מטרתו ויהי מה. אפילו את לוחות הברית נאלץ אלוהים לתת לנו במעמד הר סיני במהדורה שניה, כי מה פתאום שנחכה כל כך הרבה זמן עד שמשה ירד מההר? נסתדר לבד...
תחשבו על זה – אנחנו העם הכי מתדיין בבתי המשפט. יש לנו הכי הרבה עורכי דין לנפש מאשר כל מדינה אחרת בעולם כולו. המצאנו את בית המשפט לתביעות קטנות, כי אצלנו הולכים למשפט גם על 500 שקלים. על כל דבר יש לנו טענות ומענות, כנגד כל העולם ואשתו. מכירים את הסיפור, על הגברת שהתלוננה על האוכל באתר הנופש שלה, שהוא היה "קר, לא מבושל מספיק, דוחה והוגש במנות קטנות מדי"? חכו רגע, תקראו שוב את המשפט הזה. אם מישהו עדין לא קלט מה מצחיק בו, מה אבסורדי, זו לא אשמתו. זה לא הוא, זה אנחנו. כאלה אנחנו. כל תלונה נראית לנו שיא הטבעיות. נתלונן על כל מה שזז, כל מה שחי, צומח או דומם, ונתלונן אפילו על זה שאנחנו יכולים להתלונן.
הנה סיפור (טוב, לא נתווכח. לא סיפור, בדיחה) המדגים את הגירסה היהודית להשלמה עם המציאות (המציאות החוקית, במקרה הזה): אשה תובעת גבר על הוצאת דיבה ומאשימה שכינה אותה חזירה. האיש מורשע ומחוייב לשלם לה פיצויים. אחרי המשפט הוא שואל את השופט, "האם פירוש הדבר שאני כבר לא יכול לקרוא לגברת צוק חזירה?"
השופט אומר: "נכון מאד".
"וזה גם אומר שאני לא יכול לקרוא לחזירה גברת צוק?"
"לא", אומר השופט. "אתה רשאי לקרוא לחזירה גברת צוק. אין בכך שום פשע."
האיש מביט היישר לתוך עיניה של הגב' צוק ואומר, "צהריים טובים, גברת צוק."
תאריך: 24/03/2011
גיליון: 779
עמוד: 30
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il