10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
מחכים להכרעה
מאת: יהורם אלוני
הסכסוך המתמשך בין עיריית ראש העין לבין 'העמותה למורשת יהדות תימן' הביא אישי ציבור להתגייס לטובת בית המורשת והם מבקשים לנסות ולגשר בין הצדדים על מנת להביא לסיום הסכסוך.

מספר אישי ציבור שביקשו בשלב זה להישאר בעילום שם, פנו לאחרונה למערכת 'אינדקס אובייקטיבי' על מנת לסייע לסיים את הסכסוך בין העירייה לבין העמותה למורשת יהדות תימן. בפגישה שנערכה בביתו של אחד מאישי הציבור, אמר אחד המגשרים: "המטרה שלנו היא להושיב את שני הצדדים למשא ומתן על מנת להגיע לעמק השווה. כל הסחבת בנושא והדיון בבית המשפט לא מוסיף כבוד לראש העין". עוד נאמר בישיבה כי "על פי הידוע לנו, התקציב בסך למעלה משלוש מיליון שקלים שהקצתה הממשלה לפני כשלוש שנים לטובת בית המורשת, הועבר לטובת מבנה העירייה שייבנה בקרוב ברחוב צה"ל בעיר". כזכור, בשנת 2000 הקצתה העירייה את המבנה של מורשת יהדות תימן ברחוב שבזי לטובת העמותה, אולם עקב חילוקי דעות בין נציגי העמותה ובין נציגי העירייה החליטה העירייה בשנת 2008 להחזיר את המבנה לרשותה. בחודש מאי 2009 הגישה העירייה תביעה לבית המשפט כנגד העמותה בדרישה שתתפנה מהמבנה. בדיון שהתקיים בחודש פברואר 2010 החליט בית המשפט לקבל את עמדת העירייה והורה על סילוקה של העמותה מהמבנה מבלי שניתנה לה הזכות להתגונן. העמותה ערערה ובית המשפט החליט לאפשר לעמותה להתגונן והחזיר את הדיון לבית משפט השלום. כאמור, בחודש הבא יתקיים דיון נוסף בבית המשפט השלום בפתח תקווה שיכריע בנושא. אותם אישי ציבור שאינם קשורים פוליטית לאף גורם הביעו בפנינו את אכזבתם של שני הצדדים שעדיין לא הגיעו לפשרה ומהסחבת שאינה מסתיימת: " מי שמפסיד בסופו של דבר הוא התושבים, משום שבית מורשת יהדות תימן עומד עדיין ללא שיפוץ כי כל אחד דבק בעמדתו". אישי הציבור מתכוונים כבר בימים הקרובים לפנות באופן רשמי לנציגי העירייה ולנציגי העמותה ולנסות לגשר על הפערים בין הצדדים, לפתור את המחלוקות ולהביא סוף סוף לבנייתו של בית המורשת לטובת תושבי ראש העין והסביבה. יו"ר העמותה, נפתלי שמחי, מסר בתגובה: "קודם כל אני מברך את אותם אישי ציבור שמטרתם לקדם את הנושא של בית המורשת. הנושא חשוב מאוד ונעשה הכול כדי לקדם אותו. מבחינת העמותה אנחנו פתוחים ומוכנים לכל הצעה שתביא לפתרון המשבר על מנת שבית המורשת יהיה גאווה לתושבי ראש העין ולכל העדה התימנית בכלל". חבר מועצת העיר, משה בן טובים ויו"ר הוועדה למורשת בית יהדות תימן: "לצערי, הנושא נמצא בבית המשפט והמפסידים הגדולים הם תושבי העיר והעדה התימנית. העמותה תתקשה לגייס מיליונים לבנייתו של בית המורשת ורק העירייה מסוגלת לכך. אני מברך את אותם אישי ציבור שנרתמו למען בית המורשת".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית ראש העין עשתה ככל יכולתה על מנת שלא להגיע לבתי משפט בנושא מבנה מורשת תימן. משכשלו הניסיונות, אנו בטוחים שהמערכת המשפטית תסיים את הסוגיה לשביעות רצון כל תושבי העיר. יש לציין כי הבניין שייך לציבור הרחב של תושבי העיר ולא לעמותה פרטית, ומועצת העיר, המייצגת את התושבים, מבקשת לאפשר לתושבי העיר לממש את זכותם, לקדם את הפעילות למען תימן".
 

הבהרה שפורסמה בגליון 780: בגיליון 779 פורסמה כתבה בנושא בית המורשת. ברצוננו להבהיר כי תקציב שלושה מיליון הובטח על ידי שר האוצר דאז בנימין נתניהו לטובת בית המורשת אולם מעולם לא מומש. לגבי הקצאת המבנה לעמותה, בישיבת המליאה הוחלט על העברת המבנה לעמותה. </?xml:namespace>

תאריך: 24/03/2011
גיליון: 779
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il