10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
שביתת העו''סים הסתיימה
מאת: יהורם אלוני ויוכי יעקבזון
לאחר יותר משלושה שבועות, הסתיימה השבוע שביתת העובדים הסוציאליים, בעקבות דיון בבית הדין הארצי לעבודה בבקשת המדינה לכפות על העובדים לחזור לעבודה.

לאחר הדיון התלבטו חברי מרכז האיגוד ולבסוף החליטו כי העובדים הסוציאליים יתמכו בהסכם ובו תנאי העסקה משופרים, למרות שהסיכום המתגבש לא מספק את כולם. בין ההסכמות החדשות, נקבעה תוספת שכר של אלף שקלים. בתמורה, לא יידרשו העובדים הסוציאליים להגדיל את שבוע העבודה שלהם בשעה וחצי, וימשיכו לעבוד 39 שעות שבועיות. ראש העירייה, משה סיני, שיגר מכתב תמיכה לעובדים הסוציאליים בראש העין. במכתב מציין סיני: "שכר העו"ס אינו מכבד את המקצוע שבו הם עוסקים. עיריית ראש העין מביעה הזדהות ותמיכה במאבק העובדים הסוציאליים. האגף לשירותים חברתיים פועל ללא לאות למען אוכלוסיות חלשות, ולמען כל אדם אשר נזקק לשירותיו במעגל החיים מגיל לידה ועד זקנה. זוהי עבודת קודש שמצילה הרבה נפשות, והעובדים הסוציאליים עושים אותה במקצועיות ובמסירות אין קץ. לעבודה התובענית הזו צריכה להיות תמורה ראויה, שתכבד את תרומתם של העובדים הסוציאליים לחברה ותבטא את מקצועיותם ומסירותם. לצערי, הדבר אינו כך ועל כך הם מוחים." סיני מוסיף כי העירייה מחזקת את ידי העובדים הסוציאליים ומתנצלת מראש על הפגיעה במטופלים וכי היא מקווה שבתום המאבק הראוי והצודק הזה, יוכלו העובדים הסוציאליים להמשיך לשרת ולכבד את הציבור."

השביתה שהסתיימה כללה לא רק את העובדים הסוציאליים ברשויות המקומיות, אלא גם את כל המערכות הציבוריות: מסגרות ממשלתיות כולל משרד הרווחה, קופ"ח, בתי חולים, בתי סוהר, עמותות המפעילות שירותי רווחה ועוד. שירותי הרווחה בראש העין, כמו בערים אחרות בישראל נסגרו בתאריך 6.3.2011 ונפתחו שוב כאמור השבוע.
 
צילום אילוסטרציה
תאריך: 31/03/2011
גיליון: 780
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il