10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''זו תרומתי לעשייה הציונית''
מאת: יהורם אלוני
אחרי 34 שנים שבהן ניהל את מרפאת 'כללית' בראש העין, פרופ' מיכאל וינגרטיין, פורש מתפקידו.

לאחר שניהל במשך 34 שנה וביד רמה את מרפאת 'כללית' בראש העין, החליט פרופ' מיכאל וינגרטן לפרוש מתפקידו לטובת תפקיד של המשנה לראש הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בר אילן. בעתיד מתכוון פרופ' וינגרטן להיות חלק מצוות המנהלים של בית הספר החדש לרפואה בצפת.

וינגרטן, בן 64, מומחה לרפואת המשפחה מבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, הגיע למרפאת כללית בראש העין בשנת 1978, שנים אחדות לאחר שעלה מאנגליה. העיר ראש העין מנתה אז שנים עשר אלף תושבים, רובם עולי תימן ותיקים ובני משפחותיהם, שמרביתם היו מטופלים במרפאה. במהלך השנים ראו בו תושבי ראש העין חלק מהמשפחה והזמינו אותו לאירועים משפחתיים. מלבד היותו רופא משפחה עסק פרופ' וינגרטן בעידוד מטופליו והפך למעין פסיכולוג. "לדעתי, אחד הדברים החשובים, שלשמחתי צוברים מודעות גבוהה יותר ונלמדים בבתי הספר לרפואה, זהו הקשר בין המטפל למטופל. מעבר למתן שירות מקצועי, מתקיים בין השניים קשר אנושי. לפיכך, אני משתדל להיות קשוב לחוליי", אומר פרופ' וינגרטן שבעברו היה ממייסדי בחינות ההתאמה הפסיכולוגיות למועמדים ללימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב כך שהזיקה שלו לנושא הוא מעבר לקו המנחה אותו בעבודתו.
חבריו לעבודה מספרים על קולגה מיוחד במינו: "כאשר רוב הרופאים חולמים על קריירה יוקרתית ומכניסה, פרופ' וינגרטן קשור ללב מטופליו והוא אף הקים בשנים האחרונות למענם קופת גמ"ח שתוכל לסייע להם בסבסוד קניית התרופות שהם צורכים". בראיון שערכנו איתו לפני כשנתיים הסביר את המניעים להקמת קופת הגמ"ח: "הבנייה המפוארת בראש העין השפיעה גם על בתיהם הצנועים של התושבים הוותיקים. הארנונה בשלוש השנים האחרונות עלתה, אבל הקצבאות שמהן מתקיימים הקשישים נותרו על כנן ולכן ייסדתי את קופת הגמ"ח".
"מחצית מחיי הייתי בראש העין", אומר פרופ' וינגרטן השבוע בהתרגשות "וקשה לי לסכם תקופה כזו ארוכה אבל אפשר לומר שהיו לי לא מעט רגעי אושר לצד מעט רגעי עצב. אבל זו התרומה שלי לעשייה הציונית בארץ ישראל". על תושבי ראש העין בכלל והמטופלים שלו בפרט אומר פרופ' וינגרטן, "התושבים קיבלו אותי כאחד מהמשפחה ואני מוקיר תודה על כך ולי לא נותר אלא להצדיע להם שיודעים להתמודד בגבורה מול כל המחלות הקשות שהם מתמודדים איתם".
 
במקומו של פרופ' וינגרטן מונה דר' בועז מולנר לתקופה זמנית עד אשר יימצא מנהל קבוע.
תאריך: 31/03/2011
גיליון: 780
עמוד: 0
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il