21/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 32 תוצאות התואמות את החיפוש
טיפול אורתודונטי מוקדם- טיפול שלב ראשון
מאת: דר' שמואל עיני
מומלץ לעבור בדיקה אורתודונטית ראשונית אצל מומחה לאורתודונטיה כבר בגיל 8-9 שנים!!!!

במקרה וההורים חוששים מבעיה עוד קודם, ניתן להביא את הילד לבדיקה בגיל יותר מוקדם. יחד עם זאת, רב הילדים נבדקים ונכנסים למעקב ולא לטיפול מיידי.רב הילדים הנבדקים בגיל זה אינם עוברים טיפול אורתודונטי, אלא מעקב אחרי המשך החלפתהשיניים החלביות והתפתחות השיניים הקבועות. המעקב הכרחי למניעת התפתחות בעיה אורתודונטית או החרפתה על רקע החלפה לא תקינה של השיניים. הילדים מופיעים לבדיקות חוזרות תקופתיות, במהלכן מבוצע מעקב אחרי בעיה בהחלפת השיניים או במעקב אחרי ביטול הרגלים של מציצת אצבע ודחיפת לשון. בהרבה מצבים יש צורך בעבודת צוות משותפת עם רופא אף אוזן גרון וקלינאית התקשורת. לסיכום: מומלץ לעבור בדיקה אורתודונטית ראשונית כבר בגיל 8-9 שנים, למניעת התפתחות או החרפת בעיה אורתודונטית בשנים הבאות.

טיפול אורתודונטי של שלב ראשון- Phase I
רק מיעוט של הנבדקים (כ-10% מכלל הנבדקים) נמצא זקוק לטיפול אורתודונטי של שלב ראשון ((Phase I. טיפול זה מבוצע רק כאשר קיימת הצדקה לכך. מדובר בפער גדול בין הלסתות -לסת עליונה בולטת מאד או לסת תחתונה אחורית מאד. במקרה כזה הטיפול בגיל צעיר יכול למנוע החמרה של המצב עד להחלפת שאר השיניים. בנוסף, קיים החשש משבר של השיניים העליונות כתוצאה ממכה או נפילה, או בעיה פסיכולוגית לילד.
 
בעיות נוספות
שיניים קדמיות קבועות שלא בקעו או שבקעו בעמדה לא תקינה, לסת עליונה צרה, הרגלי בליעה ונשימה לקויים. בהחלטה על טיפול בגיל זה נלקחים בחשבון: שיתוף הפעולה הצפוי מצידו של הילד, התועלת בטיפול בגיל זה, מידת התיקון הצפוי והצורך לשימור התוצאה לאורך זמן למניעת חזרה למצב הקודם. הטיפול הזה קצר (6-9 חודשים) ונעשה לרב בפלטות נשלפות. בסיום הטיפול נערך מעקב עד לגמר החלפת השיניים, ואז מבוצעת הערכה לגבי הצורך בטיפול אורתודונטי נוסף ליישור השיניים שבקעו- שלב שני של טיפול שנמשך כשנה וחצי.
במקרים אלו מורכב הטיפול האורתודונטי משני שלבי טיפול- שלב ראשון בגיל צעיר, ושלב שני עם החלפת השיניים. כמובן כי טיפול בשלב אחד הינו עדיף, כי הוא יותר יעיל, מהיר וזול. מאידך, כאשר ליקוי הסגר מספיק חמור והמתנה להחלפת השיניים יכולה להביא לתוצאה פחות טובה, יש הצדקה לטיפול כפול- בגיל צעיר ושוב בגיל מבוגר.

למידע בנושאים נוספים בקרו באתר של ד”ר שמואל עיני http://WWW.DREINYS.COM

תאריך: 31/03/2011
גיליון: 780
עמוד: 36
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il