10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
אני מאשים
מאת: יהורם אלוני
חודש לאחר שפרש מתפקידו כיו''ר וועדת הביקורת, חבר המועצה, מיכאל מלמד, מאשים את ראש העירייה בדיקטטורה המזכירה משטרים אפלים ואת חברי המועצה 'במשמעת קואליציונית' שפוגעת בתושבי העיר.

כזכור, בתחילת החודש פרש מלמד מתפקידו כיו"ר וועדת הביקורת בעירייה. במכתב ההתפטרות כתב מלמד לראש העירייה, משה סיני: "אין ביטוי ממשי לעבודתה של וועדת הביקורת בעיריית ראש העין". מלמד הדגיש כי לדעתו מדובר "בתיק מרוקן מתוכן והעירייה לא עושה מאומה כדי לתקן את הליקויים במשך תקופה ארוכה". למרות שעברו כחודש ימים, עדיין לא נבחר מחליף לתפקיד יו"ר הוועדה. גורמים פוליטיים בעירייה מעריכים כי ראש העירייה, משה סיני, יעדיף למנות לתפקיד אדם שהביקורת שלו תהיה ככל הנראה מתונה.

השבוע נשמע מלמד כעוס, דואג ומאוכזב שלא הצליח להביא לשינוי בעיריית ראש העין. מדיניותו של ראש העירייה מדירה שינה מעיניו, משום שלדבריו "סיני הצליח להביא את חברי המועצה למשמעת קואליציונית שפוגעת בתושבי העיר". לדברי מלמד, "רוב חברי המועצה נמצאים כיום בקואליציה מתוך אמונה ורגישות לייצג שכבות שונות בעיר, אולם לצערי הם מוצאים את עצמם כבולים בדיקטטורה של 'משמעת קואליציונית' שאיבדה כבר את ערכי הדמוקרטיה שלא ראינו בכל שנות קיומה של ראש העין, קואליציה שאפשר לומר עליה 'שקט תעשייתי ודממת אלחוט". מלמד מלין על הגזירות החדשות שנחתו לאחרונה על תושבי העיר: "ראש העירייה, משה סיני, הבטיח במערכת הבחירות שלא להעלות את מיסי הארנונה, דמי פיתוח והיטלים וכיום לצערנו, מלבד העלאת הארנונה בכל שנה, נוספו גם גזירות חדשות כמו היטלי פיתוח, דמי חניה ועוד גזירות שתושבי ראש העין לא ידעו ולא חלמו עליהם". מלמד טוען כי חברי מועצת העיר חייבים לזכור שמרבית הציבור שתמך בהם בבחירות המקומיות בא ממעמד סוציו אקונומי נמוך: "הציבור שבחר בהם רצה לראות חברי מועצה שהם מקבלי החלטות חזקים שיעמדו עם אצבע על הדופק וילחמו נגד גזרותיו ומדיניותו של ראש העירייה, משה סיני". מלמד מוסיף כי "ראש העירייה לא עושה מספיק כדי למצוא פתרון לנושא הזוגות הצעירים למרות הבנייה המסיבית המתוכננת בזמן הקרוב". בקריאה נרגשת פונה מלמד לחברי מועצת העיר: "אנא מכם, הישירו מבט לעצמכם ולבוחריכם וגלו רגישות וחמלה ואל תתנו למהלכים של ראש העיר משה סיני להתבצע כי מהלכים כאלה חורצים את גורלם של תושבי העיר ויכולים להיות לדיראון עולם".

מהעירייה נמסר בתגובה: "מר מלמד מכהן כחבר מועצה במשך 7 שנים, ובזמן זה הספיק להדיח את חברו מש"ס, הר' אדמוני מתפקידו כסגן ראש עיר, ולמעשה לא היה פעיל בצורה משמעותית בעשייה העירונית. בבחירות 2008 אמר הציבור את דברו והותיר את מלמד על ספסלי האופוזיציה. לאחרונה, אף פרש מתפקידו כיו"ר ועדת הביקורת, תפקיד שאיפשר לו למלא את ייעודו כחבר אופוזיציה. צר לנו כי הוא בחר להכפיש את ראש העיר ואת חברי הנהלת העיר, העושים מלאכתם בהתנדבות, מתמקדים בעשייה, העלו את העיר ראש-העין על דרך המלך והפכו אותה לעיר איתנה כלכלית, זוכת פרס החינוך הארצי, זוכת פרס הניהול התקין, עיר הנמצאת כיום בעשייה ובתנופה. לגבי ועדת הביקורת- העירייה בודקת את המשמעויות של פרישתו של מלמד מתפקידו בוועדה."

 

תאריך: 31/03/2011
גיליון: 780
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il