10/12/2015
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 2228 תוצאות התואמות את החיפוש
מאמאנט – ליגה עם חזון קהילתי
מאת: זוהר גולדפרב
מיכל, תושבת ראש העין, סיפרה לנו מעט מכל הטוּב שמתקיים כאן בעיר בזכות אותן נשים שהחליטו להרים את הכדור באוויר להנחתה.

ליגת מאמאנט, ליגת כדורשת נשים בראש העין, עושה חיל בעיר לא רק על המגרש המקומי בנווה אפק, אלא גם במתנ"סים בעיר ובמקומות נוספים. כל פעילות קהילתית שמקורה בליגה מבוצעת על טהרת הרצון הטוב, בהתנדבות. הליגה הקסומה הזו הוקמה לפני ארבע שנים על ידי חמש שחקניות: דלית רון-נעים, ביאטה עודני, אבישג נווה, רונית פרידמן ומיכל בן הגיא.

מיכל (51), תושבת ראש העין, סיפרה לנו מעט מכל הטוּב שמתקיים כאן בעיר בזכות אותן נשים שהחליטו להרים את הכדור באוויר להנחתה.

"הרעיון להקים ליגת מאמאנט בראש העין עלה בעקבות הספורטידיה שהתרחשה בסוף שנת 2010. זה היה אירוע בן חמישה ימים לליגות של מקומות העבודה מכל רחבי הארץ שהופק באילת על ידי מרכז הפועל. זאת הייתה הפעם הראשונה שהזמינו את ארגון מאמאנט לשחק. מנינו בזמנו שש קבוצות, אחת מהן הייתה שלנו – מראש העין. כשחזרנו מאותו אירוע היה ברור לנו שאנחנו רוצות להקים בעיר ליגה משלנו.

מאותה שריקת פתיחה שנשמעה באילת, התחילה הליגה להתרחב וקלטה נשים רבות מכל רחבי העיר. אנחנו היינו הליגה השלישית שנפתחה בארץ, אחרי כפר סבא ורמת גן. הקונספט של ליגת מאמאנט הוא שכל עיר מקימה לעצמה את הליגה המקומית שלה. קיימות הנחיות ארציות, אבל כל ליגה היא ליגה מקומית שמתאמנות ומשחקות בה רק נשים מהעיר. הקבוצות מחוברות לבתי הספר של הילדים, ושחקניות משחקות בקבוצה של בית הספר שהילד לומד בו. כמעט לכל בית ספר יש קבוצה אחת לפחות. בכל קבוצה חברות 14-10 נשים וסה"כ קיימות בעיר 13 קבוצות, אחת מתוכן היא קבוצה שרצתה לחבור אלינו מהיישוב נחלים. אנחנו מתאמנות כל שבוע, שעה וחצי בממוצע כל אימון. עונת האימונים מתחילה באחד בספטמבר ומסתיימת ב-31 ביולי. יש כאלו שבוחרות להתאמן עצמאית בין לבין. המשחקים מתחילים בתחילת נובמבר וממשיכים עד סוף מאי, פעם בשבועיים עם יציאת שבת, אנחנו משחקות באולם לב אפק בנווה אפק".

לא מדובר רק בכדור וברשת – יש כאן הרבה מעבר וזו נתינה קהילתית

"ליגת מאמאנט היא ליגה קהילתית שמקיימת פעילויות קהילתיות בכל מיני רמות. אחד הדברים הראשונים שהבנו שאנו רוצות ליצור בעיר, הוא החיבור לבני הנוער. היום כל צוות השופטים שלנו הם נערים ונערות מתיכון בגין שהתחילו את הדרך משותפת איתנו במסגרת מחויבות אישית. בני הנוער בני ה- 15 לומדים לשפוט במסגרת קורס שיפוט, ובהמשך, עם סיום הקורס, הם שופטים בפועל במשחקי הליגה. בעיניי, התהליך שהם עוברים הוא תהליך חוויתי, מאתגר, מעצים, מגדיל ודורש אחריות אישית. השחקניות עצמן מאוד תומכות ומפרגנות, כי לא פשוט לעמוד בלחץ המשחק, המאמן שצועק מהצד, השחקניות והקהל. כיום יש לנו 18 מתנדבים בני נוער, וזה המון בשביל ארגון כל כך צעיר, שבסך הכול קיים ארבע שנים. בשנה הבאה אנו מתכוננות להכשיר בני נוער לתפקיד עוזרי מאמנים, ועם הזמן הם יאמנו בפועל. זאת אחת הפעילויות המשמעותיות של הליגה בעיניי. משהו נוסף שמעצים את הדור הצעיר יותר של העיר הוא טורניר קידנט. בטורניר הזה משתתפים כל הילדים שמעוניינים לקחת בו חלק. ברוב הליגות האחרות יכולים להשתתף רק הילדים שאמם משחקת בליגה, אצלנו הקידנט פתוח לכל הילדים ומשתתפים 200-150 ילדים בטורניר. הוא לא תחרותי, כולם נהנים מהחוויה במסגרת הפנינג מדהים, מקבלים מתנה ופשוט עוסקים בספורט ונהנים יחד".

עיר קטנה – מודל לחיקוי

"ראש העין היא עיר קטנה, אבל ליגת מאמאנט ראש העין היא מודל לערים אחרות. למשל ליגת תל אביב המונה שלושים קבוצות, אמצה את רעיון השופטים בני הנוער מהליגה שלנו".

ומה מעבר לעשייה הספורטיבית?

"נשים חברות מאמאנט בוחרות להתנדב לעשייה משמעותית בקהילה כמו פעילויות בקייטנת המתנ"ס במשך יום שלם. מאה ומשהו ילדים של המתנ"ס בלב אפק לומדים כדורשת ומשחקים יחד. בפורים אנחנו מגיעות למרכז אביב בג'ון קנדי, ויחד עם מרכז אביבית (המועדון לצעירים יותר) מקיימות יום פעילות מיוחד ושמח שכולל כמובן גם משלוח מנות. השנה, בפעם הראשונה, ביוזמת שחקנית שלנו, אסתי אגוזי, הפקנו ערב שהוקדש לנשות ראש העין- 'באות בטוב', ערב שכלל הרצאה של מיכל צפיר והופעה של דנה ברגר. זאת הייתה יוזמה ראשונה בארץ של הליגה בסדר גודל כזה.

אני חושבת שמה שמאוד מאפיין את מאמאנט זאת העשייה זו למען זו ולקהילה של ראש העין. הקהילה חשובה לנו ואנחנו, בינינו לבין עצמנו, גם משמשות כקהילה מסייעת, תומכת ועוזרת בכל עניין. מילה אחת בפייס בדף הבית שלנו ומיד עולה לרשת שיירה של נשים שמוכנות לכל עניין לטובת החברה ששואלת על, שזקוקה ל... שיתוף הפעולה הזה מאוד מורגש וגם מאוד מעצים. אנחנו קודם כל חברות, מתחבקות לפני כל משחק, גם באימונים וגם במשחקים, בהתחלה ובסוף. יש משהו באווירה של הארגון שמאפשר מקום לכל אחת. כל אישה יכולה להצטרף בלי קשר לניסיון הספורטיבי שיש לה, וכל השחקניות אצלנו משחקות במשחקים. אני מקווה שנשים נוספות יצטרפו אלינו ושנמשיך לגדול ולצמוח עם כל מה שיש, לקבל ולתת".

בתמונה: קבוצת היובל, קבוצה עם אש, אליפות 2013

תאריך: 22/01/2015
גיליון: 971
עמוד: 40
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
צרכנות
מאחורי העסקים
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
תושבים מספרים
שונות מיוחדות
חגים ומועדים
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
פלילי בכוונת
מדור משפטי
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il