01/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1215 תוצאות התואמות את החיפוש
מי ינהל את השוק העירוני?
מאת: יהורם אלוני
החוזה עם מפעיל השוק העירוני 'זכריה גמליאל ובניו' מסתיים בחודש הבא. השאלה היא- מי ינהל את השוק בשנים הבאות? רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה: ''השוק העירוני בפ''ת מקבל את פני השבת כשהוא נקי ושטוף וכך יהיה המצב גם בשוק העירוני של ראש העין.''

בימים אלה הוציאה העירייה באמצעות החברה הכלכלית מכרז להפעלת השוק העירוני לשנים הבאות. למכרז הפעלת השוק ניגשו למעלה מ- 15 קבלנים המבקשים לנהל את השוק בשנים הבאות. בימים הקרובים תתכנס החברה הכלכלית בשיתוף וועדת המכרזים של העירייה ותחליט על הקבלן הזוכה.

שוק ראש העין הססגוני הממוקם ברחוב הגר"א בעיר, הוקם לפני כ- 15 שנה על ידי חברת 'זכריה גמליאל ובניו' והוא מצליח למשוך אליו אלפי אנשים מהסביבה העורכים את קניותיהם במקום. השוק הממוקם בשטח הנמצא בבעלות העירייה, פועל רק בימי שישי והוא מאכלס מאות דוכני בגדים, ירקות ופירות, דברי אוכל, מוצרי קוסמטיקה ועוד. בשנים האחרונות ניהלה החברה הכלכלית דיון משפטי בבית המשפט בפתח תקווה כנגד החברה המפעילה את השוק העירוני בטענה כי החברה הפרה הסכמים. החברה הכלכלית אף ביקשה מבית המשפט לסלק את ידה של חברת 'זכריה גמליאל ובניו' מהשוק העירוני אולם בית המשפט דחה את בקשתה ופסק כי השוק העירוני ימשיך לעבוד ואף חייב את העירייה בהוצאות משפט ובהמצאת רישיון עסק לטובת מפעילי השוק.

מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה פועלת על פי דין בכל הנוגע להפעלת השוק. החוזה של מפעיל השוק עם החברה הכלכלית לראש העין בע"מ מסתיים בפברואר2011. כפועל יוצא מהאמור, פרסמה החברה הכלכלית לראש העין בע"מ מכרז כנדרש וכמתבקש על פי החוק. המפעיל יוכל להשתתף במכרז החדש, ככל שימצא לנכון. השוק פועל מזה כ- 15 שנים למתן שירות לתושבי העיר ומתבצעות פעולות לכך שהשוק ימשיך להתנהל על פי כל הכללים וללא משוא פנים. העירייה הינה גוף ציבורי וכל מטרתה שהשוק יפעל על פי הוראות הדין בכלל והוראות חוק רישוי עסקים בפרט ולהבטיח את שמירת האזור נקי לאחר פעילותו".

רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט המכהן כיו"ר וועדת המכרזים, מסר לנו בתגובה: "תנאי הפעלת שוק ראש העין נקבעו לפני כ- 15 שנה. לאחר כניסתי לתפקיד דרשתי כי יבוצעו שינויים המתייחסים לנושא הניקיון ואיכות הסביבה ולהכנסות הנובעות מהפעלתו של השוק. ביוזמתי אף התנהל דיון מעמיק בנושא השוק בישיבת הנהלת העיר ואכן, במהלך הכנת המכרז החדש להפעלת השוק הוכנסו דרישות המייחסות לניקיון ולשעות הפעלתו של השוק. אין שום סיבה שלאחר סיום פעילותו של השוק הוא יהיה מטונף בשאריות של אוכל וזוהמה. השוק העירוני בפ"ת מקבל את פני השבת כשהוא נקי ושטוף וכך יהיה גם בשוק העירוני של ראש העין."

מישל וקנין המפעיל את השוק מטעם חברת 'זכריה גמליאל ובניו' סירב להגיב לידיעה.

תאריך: 13/01/2011
גיליון: 769
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il