19/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 138 תוצאות התואמות את החיפוש
עסקים לא מוגנים
מאת: יהורם אלוני
בעלי עסקים הנמצאים באזור התעשייה הישן מתלוננים לאחרונה על מכת פריצות באזור. מהעירייה נמסר בתגובה: ''אגרת השמירה מיועדת אך ורק לאירועי פעילות חבלנית עוינת, ולא לפעילות משטרתית''.

בעלי עסקים שעובדים באזור התעשייה הישן מתלוננים לאחרונה על מכת פריצות באזור. בעל עסק איתו שוחחנו השבוע סיפר לנו: "מיום ליום מכת הפריצות הולכת ומתרחבת. התרענו מספר פעמים בפני הגורמים המוסמכים בעירייה אבל לצערנו הגנבים מנצלים את החושך והשקט השורר כאן בשעות הלילה כדי לפרוץ לעסקים". למרות ניידת הסיור של האבטחה המסתובבת באזור, ישנה תחושה בקרב בעלי העסקים כי ניידת הסיור של מערך הביטחון לא מסתובבת כראוי בשעות החשיכה בזמן שהעסקים סגורים. לטענת בעלי העסקים, הפריצות מתקיימות בשעות הלילה המאוחרות.

יש לציין כי אין זו הפעם הראשונה שבעלי עסקים מתלוננים על מכת פריצות. לפני מספר חודשים חשפנו כאן בעיתון 'אינדקס אובייקטיבי' כי בעלי עסקים מאזור התעשייה אפק התלוננו על מכת פריצות באזור אולם לאחרונה ישנה נסיגה משמעותית בפריצות, מפני שהמשטרה הגבירה את הסיורים במקום. "גם באזור התעשייה הישן מגיע לנו שהמשטרה או מערך הסיור של העירייה יתגברו את הסיורים כדי למנוע פריצות", אומרים בעלי העסקים.

בעל עסק שעסקו נפרץ אומר: "אנחנו משלמים אגרת שמירה ולאן זה הולך? לא להגן על התושבים? אנחנו מבקשים מהעירייה לתגבר את מערך הסיור באזור כדי להרתיע". בעל עסק נוסף איתו שוחחנו מבהיר שבמידה והעירייה לא תיענה לדרישתם הוא ידרוש מבעלי העסקים לא לשלם אגרת שמירה כי לטענתו העירייה לא נענית לדרישתם.

סגן מפקד התחנה, רב פקד ברק מרדכי, מסר בתגובה כי "למשטרת ראש העין לא מוכרת תופעה שכזו. בעל עסק שעסקו נפרץ, מתבקש להגיש תלונה במשטרה. תלונות אלה כשיתקבלו, יטופלו ברצינות ובמקצועיות".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אגרת השמירה מיועדת אך ורק לאירועי פעילות חבלנית עוינת, ולא לפעילות משטרתית. חשוב להדגיש מבחינת כספי האבטחה כי העירייה מנועה על פי החוק מלהקצות משאבים לנושא של מניעת מעשים פלילים ועבריינות אזרחית, ולכן אין בסמכותה של העירייה וביכולתה להפנות כספים מאגרת השמירה לצרכים אלו. כספי אגרת השמירה על פי חוקי העזר והנחיות משרד הפנים מתועלים למנוע ולסכל פעילות חבלנית עוינת וסיורי העירייה, מסייעים למשטרה בנושא זה, ועל פי בקשותיה במידת האפשר. ראש העיר יזם מהלך של העצמה אזרחית בעיר, שנועד להגביר את ההתגייסות למשמר האזרחי, להקים סיירת הורים, ולעודד מעורבות תושבים בשיתוף משטרת ראש-העין. משטרת ראש העין עושה ימים כלילות על מנת למגר את הפשיעה בעיר, ואף זוכה להצלחות בתחום, כאשר מגמת הפריצות בעיר במגמת ירידה".

תאריך: 13/01/2011
גיליון: 769
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il