10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
התושבים ממתינים לבית הכנסת
מאת: יהורם אלוני
תושבי גבעת טל ממתינים מזה זמן רב לבנייתו של בית הכנסת המשולב העתיד להיבנות בשכונה. התושבים: ''בנו עיר שלמה בלי בתי כנסת ומקוואות''.
תושבי שכונת גבעת טל ממתינים מזה זמן רב להחלטת הוועדה המחוזית על בנייתו של בית הכנסת המשולב העתיד לקום סמוך למרכז המסחרי.
כזכור, בישיבת המליאה במועצת העיר לפני כשנתיים החליטה העירייה לבנות קומפלקס של שלושה בתי כנסת במתחם הסמוך למרכז המסחרי בגבעת טל במטרה שישרתו שלוש עדות שונות: אשכנזים, ספרדים ותימנים במקום אלה הנמצאים כיום במקלטים או במבנים ארעיים. אלא שלאחר שהתוכנית אושרה בוועדה המקומית, הגישו התושבים בשכונות סמוכות התנגדות לוועדה המחוזית בטענה כי "מדובר בשכונה חילונית, המבנה יפר את אופי הבנייה בשכונה ובית הכנסת יצור רעש שיפריע לבתים הסמוכים". בהתנגדות לוועדה המחוזית נכתב, בנוסף, כי: "התוכנית שיזמה עיריית ראש העין לוקה בחוסר חשיבה תכנונית, תוך התעלמות מוחלטת מאופי שכונת גבעת טל והצרכים שלה. מבנה הציבור המוצע אינו משתלב באופי השכונה ובמאפייני הבינוי הקיים. אין כל הצדקה בלב שכונת וילות שקטה להוספת מבנה ציבורי עם זכיות בנייה של 230 מ"ר לכיתות גן ומבנה תנועת נוער ובית כנסת". בהחלטת הוועדה המחוזית נכתב: "הוועדה החליטה לשוב ולדון בנושא לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה בראש העין תעביר אליה נספח בינוי, תנועה וחנייה המציגים תכסית המבנה ל- 45 אחוזים משטח הקרקע". הוועדה המחוזית החליטה לקיים דיון נוסף רק לאחר שהעירייה תשדרג את התוכנית ואכן העירייה שידרגה את התוכנית והנושא חזר לוועדה המחוזית כדי לקבל את האישור הסופי. התושבים, שנשמעו כעוסים, טוענים שהנושא ממתין זמן רב והשבוע אמרו ל'אינדקס אובייקטיבי': "מאז הקמתה של השכונה לפני כ- 18 שנה אנחנו מתפללים במקלטים או במבנים אירעיים. זו בושה וחרפה שבונים כאן עיר שלמה ולא מצליחים אפילו לזרז את הליך בנייתו של בית הכנסת לטובת תושבי השכונה. פנינו מספר פעמים וכל פעם אומרים לנו כי הנושא בטיפול. עד מתי?" לנו נודע כי התושבים פנו מספר פעמים לגורמים המוסמכים כדי לזרז את הנושא אולם נכון להיום הנושא עדיין לא בא על פתרונו והם מחכים לתשובתה של הוועדה המקומית.
מהעירייה נמסר בתגובה: "התוכנית הועברה לוועדה המחוזית אך בוועדת ההתנגדויות תושבים רבים מהשכונה הביעו התנגדותם לתוכנית. יחד עם זאת, הוועדה קיבלה את עמדת העירייה לפיה יש צורך לפנות את בתי הכנסת המאולתרים הפועלים במקלטים בגבעת טל ולהקים בית כנסת מסודר עבור המתפללים. הוועדה ביקשה להכניס מספר תיקונים טכניים לתוכנית ועם השלמת התיקונים אנו צופים כי התוכנית תאושר. מרבית התושבים מבינים כי בסיום התהליך יוקם במקום בית כנסת ראוי לתושבים, והם אף תומכים בכך".
תאריך: 07/04/2011
גיליון: 781
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il