24/11/2015
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 17 תוצאות התואמות את החיפוש
אושרה בעיר
מאת: מערכת אינדקס
הסיפור שלה הוא סיפור של עוצמה נשית והעצמה נשית.

אושרה רמתי היא דוסית אמיתית, אשת תלמיד חכם, הבת של הרב המקומי. היא מנהלת את אור קוסמדיקס - קליניקה לקוסמטיקה רפואית, ויזמית המנהלת כמה עסקים במקביל. יש לה חנות אינטרנטית שמוכרת מותגים ישראליים בחו"ל, היא בעלת מותג קוסמטי פרה-רפואי בשם dermaxcell , ובימים אלה היא מקימה את האקדמיה הראשונה בישראל לניהול מרכזים רפואיים שתקרא: (IBA)Israeli beauty academy.

השאיפה שלה היא שבעלה יהיה תלמיד חכם, ומצד שני חשוב לה שלא יחסר כלום, ושלא יהיו בבית טרדות פרנסה. אך היא הייתה בבעיה, כי בציבור החרדי, לפני עשרים ושלושים שנה, הנשים הופנו ללימודי הוראה או לעבודות בשכר זעום יחסית. הצורך לכלכל משפחה בכבוד, ותוך כדי כך לאפשר לבעל ללמוד תורה ללא טרדות, מצריך מהאישה להיות זו האחראית על החלק הארי בפרנסת המשפחה.

כמו כל בת בית יעקב היא למדה הוראה, ואפילו עבדה במקצוע במשך שלושה חודשים. אלה הספיקו לה להבין שזה לא בשבילה, והיא החליטה לעשות הסבה מקצועית להנהלת חשבונות. היא הייתה מנהלת חשבונות ראשית ב- AIG, עשתה הסבה לתכנות מחשבים, ועבדה במל"מ מערכות כמתכנתת.

"תוך כדי כך סבלתי מבעיית עור שהטרידה אותי במשך שנים. הלכתי לרופאי עור ולקוסמטיקאיות, ופשוט לא מצאתי פתרון. כאוטודידקטית החלטתי ללמוד ולחקור זאת בעצמי, ולמדתי קוסמטיקה רפואית. התאהבתי במקצוע והרגשתי שמצאתי את עבודת חיי, ועוד לפני שקיבלתי תעודה כבר פתחתי את הקליניקה. הקליניקה שהתחילה מחדרון קטן בבית, שגשגה במשך השנים, ועברנו למקום מפואר. העסק מנה כעשר עובדות, והכול תיקתק כמו שצריך עד שמנהלת בכירה שהכנסתי לעסק עקצה אותי במאות אלפי שקלים, וכמעט הגעתי לפשיטת רגל. למזלי, הודות למוניטין שלי, בתוספת עזרה שקיבלתי מיועצים מקצועיים בתחום, וכמובן שעם הרבה סיעתא דשמיא, העסק הצליח להתאושש, ודווקא מהמקום הכי נמוך שאפשר לדמיין, גם נפשית וגם כלכלית, אספתי כוחות והרמתי את העסק למקום שהוא נמצא בו היום.

הדברים שלמדתי מהסיפור הזה הם: לא לסמוך על האינטואיציה, להיות יותר ערנית, לבחור את העובדים בפינצטה, להיות כל הזמן עם היד על הדופק. אמנם לא בצורה אובססיבית, אלא בצורה מושכלת. הסיטואציה הזו חישלה אותי וגרמה לי לראות דברים אחרת. נכון שהאינטואיציה הנשית היא מבורכת, אבל למדתי שבעולם העסקי חשוב להשתמש בעוד כלים.

אני, כאישה מאמינה, מאמינה שדברים לא קורים סתם. דווקא מתוך נקודת השבר הזו הסתכלתי על הדברים: על איך העסק שלי מתנהל, איפה התחומים שצריך לחזק, על איזה תחומים אפשר לוותר, איך להתנהל נכון עם עובדים, עם ספקים ועם לקוחות, איך לפתח את העסק, איך להגדיל הכנסות ולצמצם הוצאות מיותרות. למזלי, אחד התחומים שבחרתי להשקיע בהם היה תחום ההזרקות והמילויים. במהלך ההטמעה של התחום הזה אצלי בעסק, נחשפתי לבעיות רבות שרופאים נתקלים בהן, החל מייעוץ מקצועי, סינון לקוחות שלא מתאימים לביצוע פרוצדורות, וכלה בבעיות גבייה וטיפול בספקים. כך שבמקום להתעסק במקצוע שלהם, שמכניס להם כסף, הם מתעסקים באדמיניסטרציה כזו או אחרת. הבנתי שקיים מחסור במנהלות קליניקות רפואיות השולטות גם בתחום היופי וגם בתחום הניהולי, וניהול קליניקה על רבדיה השונים הוא תחום שצריך ללמוד אותו, אבל אין שום בית ספר ללמד אותך את זה. מכאן, דווקא מתוך הלמידה העצמית שלי, נולד הרעיון להקמת האקדמיה לניהול מרכזים רפואיים. חברתי לאלופה בתחום האסתטיקה, ענבר תומר הראל, אחת היועצות שעזרה לי לפתח את התחום הזה אצלי בעסק, ויחד אנו מקימות את IBA ישראל ביוטי אקדמי".

איך אישה חרדית מקימה עסק בתחום הזה?

"האמת שההתחלה לא הייתה קלה. חוויתי סיטואציות של הרמת גבה גם מהמגזר החרדי וגם מהמגזר החילוני: מה לדוסית ולתחום הזה? מדי פעם ראיתי את ההפתעה בעיני הלקוחות שהגיעו אלי בפעם הראשונה. לא פעם ולא פעמיים שאלו אותי איך קוסמטיקה מסתדרת עם הדת. תמיד אמרתי בחיוך שזה מסתדר יופי. נשים מסתקרנות ושואלות אותי אילו טיפולים עושות נשים חרדיות, ואני מסבירה שאישה היא אישה, ויופי וחן תמיד יעניינו אותה. האמת שאוכלוסיית הלקוחות שלי היא מגוונת מאוד: נשים חילוניות, מסורתיות, דתיות, חרדיות ואפילו נשים מהמגזר הערבי, ואין דבר כזה טיפול קוסמטי או אסתטי שרק נשים חילוניות עוברות".

על רגל אחת, איזה טיפים תתני לקוראות?

"תתחילו לחיות את החלומות שלכן ותגשימו את עצמכן. הפחד מתחיל כאשר מנסים ולא מצליחים, אבל גם אחרי שנופלים, קמים חזקים יותר וממשיכים להתקדם.

שנית, לא להפסיק ללמוד כי ידע זה כוח - בכל תחום יש חידושים, וככל שאת לומדת יותר את מתמקצעת יותר, מה שיעזור לך להיות יותר בטוחה בעצמך וגם להרוויח יותר בסופו של דבר.

והדבר החשוב ביותר: אף פעם, אבל אף פעם אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר".

בתמונה: אושרה רמתי

תאריך: 07/05/2015
גיליון: 985
עמוד: 40
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
צרכנות
מאחורי העסקים
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
תושבים מספרים
שונות מיוחדות
חגים ומועדים
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
פלילי בכוונת
מדור משפטי
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il