18/07/2019
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1399 תוצאות התואמות את החיפוש
מסיפור בגן אל פרס מוזיאון הפלמ''ח
מאת: זוהר גולדפרב
אפשר לצאת לדרך-המסע של סבא ראובן

זיווה בר אל שושני, תושבת ראש העין מזה עשרים ואחת שנה, הוזמנה לפני שנים אל גן הילדים של בתה הילה, כיום בת 9.5, כדי לספר סיפור הקשור קצת לציונות, וקצת הרבה למעפילים. "רק שלא יפחיד ושיהיה בחרוזים", ביקש ממנה הצוות החינוכי של הגן. "להפחיד...", אמרה זיווה, "זה לא יפחיד. הסיפור מעניין ומותח בסך הכול, וחרוזים... נו טוב, יהיה בסדר". מפה לשם, היא הגיעה לגן וסיפרה, והחברים הקטנים שתו בצמא את הרפתקאות סבא ראובן, אביה, וכיצד הצליח לעלות ארצה בספינת המעפילים "מדינת היהודים".

במהלך אותו אירוע היא הבינה שאותו סיפור, אמיתי ביסודו, הוא מסמך היסטורי ייחודי שכדאי להעלות על הכתב. היא ניסתה כוחה גם בכיתות בית הספר היסודי, עדיין ברמת המצגת, והסיפור ריתק באותה מידה גם את הבוגרים, יודעי קרוא וכתוב. וכך נפל הפור, ובמהלך כמה שנים היא השקיעה מרצה בכתיבת הספר " אפשר לצאת לדרך-המסע של סבא ראובן" ובאיורו אשר יצא לאור לפני כשנה בהוצאת BOOKS ARE US. ועדיין לא תם ולא נשלם...

ביום מן הימים תפס את עיני מכר ששמע על הספר, פרסום הודות תחרות סיפורים מטעם מוזיאון הפלמ"ח המיועד לסיפורים בנושא מעפילים ועלייה ארצה – פרס יוסי הראל להעפלה, לעלייה ולקליטה. הוא הראה לזיוה את המודעה. "מה כבר יכול להיות...", חשבה ושלחה, ומכאן הכול היסטוריה (ציונית). הספר זכה במקום השלישי בתחרות. כיום היא חושבת על בניית מערך לימודים או תכנית לימודים שתתבסס על הסיפור. מה שנקרא: השמיים הם הגבול, או במקרה הזה, אין גבול לעומק של אוקיינוס האפשרויות.

תאריך: 04/06/2015
גיליון: 989
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
בראש צעיר בעיר
עסקים בעיר ובסביבה
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
מה אתם חושבים?
תושבים מספרים
חינוך
חגים ומועדים
תרבות
מדור חקירות
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
עמותות וארגונים בעיר
מדור משפטי
בריאות
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © index-r.co.il