13/07/2020
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 72 תוצאות התואמות את החיפוש
כיצד ניתן לפנות שוכר הכי מהר שאפשר?
מאת: עורך דין ניר והב
במקרה שבו שוכר מפר את חוזה השכירות, לא משלם את תשלומי השכירות ונשאר בנכס בלי לשלם ולו שקל אחד, ישנה דרך חדשה לפנות את השוכר במסגרת הליך ספציפי לפינוי מושכר.

הליך זה הוא מזורז ומהיר לפינוי השוכר מנכס המקרקעין, ומאפשר לבעל הנכס אשר שוכר שלו הפר את הסכם השכירות עמו להגיש כתב תביעה לפינוי מושכר: כתב טענות מיוחד המוגש בדרך מיידית, מהירה ויעילה מבלי לפגוע בזכויותיו של המשכיר לתבוע בעתיד בגין הנזקים שנגרמו לו, בהליך של תביעה כספית.

מסלול מהיר זה נועד כדי להתמודד עם התופעה הנפוצה של שוכרי דירות המפרים הסכמי שכירות ומסרבים לצאת מהנכס בתום תקופת השכירות.

בעבר בעל נכס ששוכר שלו הפר את הסכם השכירות עמו, היה צריך לנהל הליך משפטי מלא ומורכב עם דיונים משפטיים רבים, והשוכר אשר לא עמד בתשלומי השכירות המשיך לאחוז בנכס, ליהנות ממנו ולעשות בו ככל העולה על רוחו. לפיכך התקין המחוקק תקנות חדשות אשר מאפשרות את ייעול ההליכים וקיצורם, ומצמצמות את זמן פינוי השוכר, חוסכות בזמן שיפוטי יקר ומקלות על בעלי נכסים הנאלצים לפנות שוכרים שלא משלמים תשלומי שכר הדירה ומפרים את הסכמי השכירות.

חשוב לדעת כי תביעה לפינוי מושכר לא תכיל סעדים נוספים, למשל סעד כספי, ואולם התובע יוכל לתבוע סעדים נוספים במקביל, או לאחר הכרעה בתביעת הפינוי, בהליך נפרד ללא צורך בבקשת מתן היתר לפיצול סעדים מבית המשפט.

הדיון בתביעה יתקיים תוך 30 יום מהמועד האחרון להגשת כתב הגנה, וכפועל יוצא יתקיים דיון הוכחות בתיק לא יותר מ-60 יום מהגשת התביעה ויסתיים ביום אחד. במידת הצורך ניתן לקבוע ימי דיון נוספים שיהיו רצופים. פסק הדין יינתן עם תום הדיון בתובענה, ולכל המאוחר תוך 14 ימים ממועד דיון הוכחות.

בכל מקרה שבו מתעוררת בעיה ויש רצון לפנות שוכר ממושכר, יש לבצע הליכים אלו באמצעות עורך דין המתמחה בנושא אשר ייתן מענה למכלול הבעיות, יוביל לפינוי הנכס בזמן המהיר ביותר, יאפשר למשכיר לממש את הנכס ולהפיק רווח כלכלי על ידי השכרתו מחדש, מוקדם ככל האפשר, ויביא לקבלת סעד ממשי ורציני ביד בעל הנכס לממש את זכות הקניין ברכושו.

מאמר זה נערך על ידי עורך דין ניר והב העוסק בתחוםהמקרקעין ובכלל זה תביעות לפינוי מושכר. כל המידע אשר מובא במאמר זה הינו לצורך מידע כללי בלבד, והדבר אינו מהווה בשום פנים ואופן תחליף לקבלת חוות דעת מעורך דין אשר בקי בתחום.

עורך דין ניר והב 050-8109018

תאריך: 16/07/2015
גיליון: 995
עמוד: 26
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
בראש צעיר בעיר
עסקים בעיר ובסביבה
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
מה אתם חושבים?
תושבים מספרים
חינוך
חגים ומועדים
תרבות
מדור חקירות
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
עמותות וארגונים בעיר
מדור משפטי
בריאות
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © index-r.co.il