10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
חזרה לימי התנ''ך
מאת: יהורם אלוני
אלמנה, תושבת ראש העין, נאלצת לסחוב שני דליי מים בבית הקברות למרחק של כקילומטר, בגלל שמערכת המים נותקה בשל מעשי ונדליזם.
תושבת העיר (השם שמור במערכת) אלמנה, שיגרה לאחרונה מכתב לראש העירייה, משה סיני ובו היא מלינה על כך שבבית העלמין המקומי אין ברזי השקיה כדי להשקות את הצמחייה שמסביב לקברים והיא נאלצת לסחוב שני דליי מים מרחק הקרוב לקילומטר, דבר המקשה עליה ובמיוחד שמדובר באישה מבוגרת. תשובת העירייה לתושבת לא איחרה לבוא. במכתב מענה מטעם מנכלי"ת העירייה, אירית נתן, נכתב כי "מבדיקה שנערכה עם המועצה הדתית עולה כי בשל מעשה וונדליזם במערכת ההשקיה בבית העלמין, נותקה המערכת. עד לחיבור מחדש של המערכת, ניתן להשקות הגינה באמצעות דלי או כל כלי אחר".
בסיור שערכנו בבית העלמין עולה תמונה עגומה מאוד. מסביב לקברים צומחת לה עשבייה שוטה שכמעט ומכסה את המצבה וההזנחה זועקת לשמיים. מלבד זאת, ישנן שלוליות מים המהוות סכנת החלקה למשפחות המגיעות לפקוד את יקיריהן.
"מלבד הצער הרב בפטירת בעלי ז"ל אני נאלצת לצערי להתמודד גם מול חכמי החלם של העירייה" אומר התושבת בצער. "בית העלמין שאמור להיות מקום מכובד לצערי נראה זוועה. יש כאן עשבייה רבה ושלוליות של מי הגשם אין כאן אפילו ברזי השקיה, אלה תנאים מינימאליים לבית עלמין. העירייה, במקום שתגדר את המקום ותמנע מעשי וונדליזם, היא סוגרת את הברזים ונותנת לאנשים לסחוב דליים מרחק רב. העירייה או המועצה הדתית לא יודעים לכבד את הנפטרים" אומרת התושבת שתמשיך בינתיים לסחוב את הדליים עד שהעירייה תפתח את הברז. חשוב לציין כי עיתון 'אינדקס אובייקטיבי' עוקב מקרוב אחר הנעשה בבית העלמין בעקבות פניית תושבים רבים למערכת העיתון אולם נכון להיום, טרם נמצא פתרון לנושא.
מהעירייה נמסר: "האחריות על ההשקיה והטיפול בבית העלמין אינה בסמכות ובאחריות העירייה, אלא בסמכות הממונה על המועצה הדתית מטעם משרד הדתות, לכן יש להפנות את התלונה אליו להתייחסותו".
שמעון חזות, הממונה על המועצה הדתית אמר: "את התגובה שלי העברתי לעירייה".
תאריך: 14/04/2011
גיליון: 782
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il