19/11/2015
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 28 תוצאות התואמות את החיפוש
''באלי'' ו-''צריך'' בנשף הריקודים של החיים
מאת: איילה עמרם, תושבת ראש העין
איש אחד, אדם שמו, קיבל הזמנה מהודרת לנשף ריקודים ענק ''באולם החיים''. כתוב היה בהזמנה שיכין את עצמו לכך שהנשף עשוי להימשך מאה עשרים שנה ויותר. באופן טבעי התרגש אדם מאוד.

הוא התכונן רבות לנשף. בערב המיועד לבש חליפת טוקסידו שחורה, ענב עניבת פרפר, נעל נעליים תואמות, הסתרק, הזליף אפטר שייב יקר ויצא לדרך. כבר בכניסה לאולם הריקודים קלט שעל הרחבה מחוללת לבדה רקדנית מהממת, עוצרת נשימה ממש. הוא הביט משתאה ומוקסם ברקדנית. מישהו שקלט את מבטו של אדם, לחש באוזנו כי מדובר ב"באלי המקודשת", הרקדנית הטובה ביותר בעולם, אישה שכל ריקוד איתה הוא חוויה שממלאת את שותפה לריקוד בסיפוק ובשמחה.האיש שלנו שמע, והתמלא ברצון עז לרקוד עם "באלי המקודשת". הוא רץ לרחבה, הושיט ל"באלי" את ידו, והזמין אותה לרקוד יחד את ריקוד הרצון. "באלי" נענתה בשמחה. לא עברה שנייה ומפינת האולם הגיחה רקדנית אחרת, מקומטת, עלובה ודוחה – "צריך" הערמומית.

"צריך" פנתה לאדם ואמרה: "אני יודעת שאתה רוצה לרקוד עם 'באלי', כמובן-אך טבעי הדבר. די להעיף מבט אחד בשתינו כדי להבין את מי תעדיף. אבל אתה צריך לרקוד גם איתי ריקוד אחד, ואז תוכל לרקוד איתה כמה שתרצה". באי רצון בולט רקד אדם עם "צריך" הערמומית.

"צריך" דרכה על כפות רגליו, הובילה אותו במקצב המנוגד לקצב הפנימי שלו, אך אדם לא אמר דבר.

בינתיים, בפינה, ישבה "באלי" המקודשת וחיכתה.

ברגע שהסתיים ריקוד מעיק זה, רץ אליה אדם מיד. משעמדו לצאת בריקוד שוב הופיעה מולם "צריך" ועצרה אותם בתנועת ידה: "אתה צריך קודם ללמוד לרקוד כמה שנים, ורק כשתהיה מיומן ובשל לכך, תוכל לרקוד עם 'באלי' את 'הריקוד האמיתי'". בעייפות מסוימת גרר אדם את רגליו לסיבוב נוסף עם "צריך".

הוא רקד כמה שנים, למד והתמחה. מנופף תעודה בידו הוא רץ חזרה ל"באלי" שהמשיכה לחכות לו.

אדם התכופף לעברה ולחש באוזנה שלעולם לא ינטוש אותה עוד. הוא לא הספיק לסיים את המשפט, והנה הגיחה משום מקום "צריך" המכשפה: "רגע", היא אמרה, "אתה לא מתכוון לרקוד איתה לפני שדאגת לעצמך להכנסה קבועה, לעתיד בטוח ולפני שעשית את מה שבאמת, באמת צריך". סחוט פסע אדם בעקבותיה של "צריך". יחד הם חיפשו עבורו עבודה שלא הייתה מלהיבה, אבל צריך...

אט-אט שקע אדם בחיי היום-יום, ושכח את קיומה של הרקדנית המדהימה, האישה הרכה והאוהבת ששמה "באלי" המקודשת, ואילו "באלי" מצדה ישבה בפינה וחיכתה לו בסבלנות. אבל ידידינו, גם כשנפל מבטו על קרן הזווית שבה ישבה, כבר לא ראה שום דבר. כך עברו להם חיים שלמים בלי ריקוד מקודש אחד. במילים אחרות: כדי להגשים את ייעודך נחוץ לך אומץ, ונחוצה לך תעוזה. אנשים חדורי פחד אינם יכולים לנוע מעבר לידוע. את יכולה להישאר רדומה למחצה ועדיין תסתדרי היטב. זו הנוחות שיש בידוע.

טמונה בך היכולת להיות כפי שרצונך להיות, והעוצמה לעשות כפי שרצונך לעשות. היאחזי ואל תוותרי על חלומך!

איילה עמרם - מאמנת מוסמכת לנשים בצומתי דרכים (התמחות במערכות יחסים).

https://www.facebook.com/ayala.amram4women?ref=hl

תאריך: 27/08/2015
גיליון: 1001
עמוד: 30
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
צרכנות
מאחורי העסקים
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
תושבים מספרים
שונות מיוחדות
חגים ומועדים
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
פלילי בכוונת
מדור משפטי
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il