13/12/2015
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 30 תוצאות התואמות את החיפוש
ארגון ''קרוב ללב''
מאת: זוהר גולדפרב
חן משרקי, תושבת העיר, החלה להתנדב במסגרת מלגות העירייה לסטודנטים במחלקה למורשת ישראל. משם הדרך היתה קצרה אל תפקיד רכזת הארגון ''קרוב ללב'', גם הוא בהתנדבות. בנוסף היא עוסקת גם בקירוב לבבות במפגשי דתיים-חילוניים.

חן בת 23, נולדה וגדלה בראש העין, ומסיימת בימים אלו את לימודי התואר הראשון בחינוך מיוחד במכללת אורות ישראל. הקשר עם ארגון "קרוב ללב" נוצר במהלך לימודיה. "שמעתי על האפשרות לקבל מלגה מעיריית ראש העין עבור פעילות קהילתית. שובצתי במחלקה למורשת ישראל. במחלקה נחשפתי לפעילות העירונית המתקיימת בנושאים שונים: אירוע יום ירושלים המיועד לכלל האוכלוסיות בעיר, פעילות למשפחות, אירוע יום האחדות, קבלות שבת שהתקיימו בשכונות שונות בעיר ועוד. הוקסמתי מהעשייה למען חיבור בין אוכלוסיות מגוונות בעיר - דתיים וחילוניים, מבוגרים וצעירים.

במסגרת פעילות המחלקה למורשת ישראל יצרנו קשר עם ארגון "קרוב ללב" שמטרותיו מזוהות עם מטרות המחלקה. ארגון "קרוב ללב" מופעל בכל יישוב על ידי רכז בהתנדבות, ועל אף שסיימתי את מכסת השעות הנדרשות לקבלת המלגה, הרגשתי צורך להמשיך לתרום לקידום נושא האחדות, ולכן הפכתי לרכזת הארגון בעיר.

ארגון "קרוב ללב" פועל בכמאה יישובים בפריסה ארצית. הארגון שם לו למטרה להעצים את תחושת האחדות בעם סביב נושא המורשת היהודית והישראלית המשותפת. הארגון מפעיל מיזם שנקרא "יוצאים בחגים להכיר את השכנים", ובמסגרתו אנו מחלקים למשפחות המעוניינות להרחיב את מעגל ההיכרות עם שכניהם, ערכת חג המכילה תוכן מעניין בנושא הזהות היהודית, ולפעמים גם שי מתוק קטן. משפחות אלו מקבלות את ערכות החג וניגשות, פשוטו כמשמעו, לשכניהם ובאמצעות הענקת הערכה מתהווה מפגש ראשוני ולבבי עבור שתי המשפחות, מעין 'משלוח מנות' סביב כלל חגי ישראל. קטונתי מלנסות לגשר על פערים בעמנו, אבל אני מאמינה ביכולת של כל אדם לשנות, ולו במעט, בסביבה הקרובה אליו.

השקפת עולמי היא שבמקום לפלג ניתן לגשר, ובמקום לקרוע – לאחות, וכשרוצים אפשר למצוא את המשותף תמיד, עם כל אדם, מכל קבוצה בחברה הישראלית. לרוב קל לנו לחבור לאנשים הדומים לנו, בתפיסה, בסגנון ובהשקפת העולם, אך לדעתי יש חשיבות לפריצת המעגל המוכר ולהכרת אנשים השונים מאתנו באורח החיים, אלה שלכאורה אינם הסביבה הטבעית שלנו. אני רואה ב"קרוב ללב" אמצעי שדרכו אפשר לקדם זאת בעצם ההגעה לבית השכן ויצירת שיח איתו. אני חושבת שפעולה זו מקרינה על המשפחה כולה, ושאולי כך נצליח לגדל דור שיהיה עסוק יותר בחיבור ולא בפילוג".

משפחות המעוניינות לקחת חלק בפעילות זו יכולות לפנות לחן לקבלת ערכה העוסקת ברוח התקופה. חן 052-8379078 chenm144@gmail.com מוזמנים להתעדכן בעמוד הפייסבוק של המחלקה למורשת ישראל – עיריית ראש העין כדי לקבל מידע נוסף על הפעילות העירונית ובעמוד של ארגון "קרוב ללב".

תאריך: 10/09/2015
גיליון: 1003
עמוד: 38
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
צרכנות
מאחורי העסקים
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
תושבים מספרים
שונות מיוחדות
חגים ומועדים
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
פלילי בכוונת
מדור משפטי
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il