24/11/2015
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 2212 תוצאות התואמות את החיפוש
מרבית התלונות של הציבור מוצדקות
מאת: יהורם אלוני
דו''ח מבקר העירייה שבדק את תלונות התושבים בשנת 2014 קבע כי ''מרבית מהתלונות של ציבור התושבים מוצדקות''.

חוק הממונה על פניות הציבור אשר נחקק בשנת 2008 חדש יחסית, ומשום כך טרם הופנם דבר קיומו בציבור. בחוק "הממונה על תלונות הציבור" נקבע כי "כל אדם רשאי להגיש תלונה לממונה על תלונות הציבור על הרשות המקומית ומוסדותיה, על עובד, על נושא משרה או על ממלא תפקיד ברשות המקומית, וכן על גורם עירוני מבוקר כמשמעותו בסעיף 170 א' (ב) לפקודת העיריות על נושא משרה או על ממלא תפקיד בו".

בדו"ח המבקר לשנת 2014 חושף המבקר משה כהן כי על שולחנו התקבלו תלונות שונות הנוגעות לתפקודה של העירייה כגון: העלאת תעריפי הארנונה בשטחים משותפים ברחוב העצמאות, זילות בנושא איכות הסביבה, טיב השירות של מחלקת הגבייה, אי קיום התחייבות הרשות או מי מטעמה, הזכות להנחה של משפחה חד הורית, דרישת תשלום בגין חוב ארנונה (שגוי), הודעת תשלום קנס, אי אכיפת חניית רכב ב"אדום לבן", רישום תלמידים - אי סדירות באגף החינוך, פיטורין סייעת באגף החינוך ועוד מספר תלונות הנוגעות להתחייבותה של הרשות במוסדות החינוך בעיר.

התלונות נבדקו היטב על ידי מבקר העירייה משה כהן מול הרשות המבצעת ומול האגף שאליו שייכת התלונה, ולאחר בדיקה מעמיקה נמצא כי מרבית התלונות נמצאו מוצדקות.

המבקר מציין גם כי "הממונה על תלונות הציבור אינו בא להוות תחליף לבעלי התפקידים השונים ברשות מתוקף אחריותם בנושאים שעליהם הם מופקדים. בכפוף לאמור, הממונה על תלונות הציבור נכנס לתמונה עם קבלת התלונה ובלבד שהמתלונן מיצה עם הנוגעים בדבר את ההליכים והאפשרויות בעניינו".

חשוב לציין כי בעקבות דו"ח המבקר מנותבות התלונות של ציבור התושבים למספר גורמים שונים בעירייה החל מהמוקד העירוני המפנה את התלונה לאגף שעוסק בנושא, מנהל תלונות הציבור בעירייה שלומי יחיא, עוזר ראש העיר אריאל אשוואל וכן לשכת הדוברות.

בתמונה: המבקר משה כהן

תאריך: 05/11/2015
גיליון: 1010
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
צרכנות
מאחורי העסקים
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
תושבים מספרים
שונות מיוחדות
חגים ומועדים
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
פלילי בכוונת
מדור משפטי
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il