24/11/2015
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 2212 תוצאות התואמות את החיפוש
הצופה לפני המחנה
מאת: יהורם אלוני
בניגוד לחיילים רבים המגויסים לחיל האיסוף הקרבי ולא מכירים את החיל ואת התפקיד, סמל גיל גלעד המשרת בגזרת סוריה דווקא ידע לפני שהתגייס שזהו המקום שאליו הוא רוצה להגיע.

באוגוסט 2014 התחיל גיל את מסלול ההכשרה כדי להיות לוחם איסוף קרבי. ההכשרה נמשכה שמונה חודשים וכללה טירונות ואימון מתקדם, ומיד בסופם יצא גיל לקורס מ"כים לארבעה חודשים. "רציתי להוביל ולפקד על חיילים", כך הוא מסביר את המוטיבציה לפיקוד. אחרי שסיים את הכשרתו הגיע ליחידת מודיעים מטרות בגדוד "עיט" האחראית על תצפיות ואיסוף מודיעין שדה בגבול סוריה. שם הוא פיקד על כיתת לוחמים יחד עם שני חברים שעברו איתו את כל המסלול. הם היו יחד באימון המתקדם, בקורס מ"כים, ואז הגיעו לפקד באותה מחלקה יחד. אחרי ארבעה חודשים כמפקד כיתה, התקדם גיל להיות סמל צוות.

"אני יוצא עם הצוות לפעילויות מבצעיות כרגיל, אבל יש לי אחריות נוספת על תכנון לוחות הזמנים, אספקת הציוד לפעולות ושמירה על סדר ומשמעת של הצוות", הוא מסביר ומציין לחיוב את השירות בגזרה הצפונית בגבול סוריה. סמל גלעד מבהיר בשיחה, שמה שהפך את השירות שלו לחוויה חיובית ומשמעותית יותר מהכול הם החברים שהכיר. "הכרתי חברים לכל החיים. כשאתה נמצא עם אותם אנשים יום ולילה במשך שמונה חודשים, אין ברירה אלא להסתדר איתם. התנאים אמנם קשים, אבל זה גם מאוד מחשל. לומדים להכיר את האופי וההרגלים של כולם ונוצר בינינו קשר שהוא כמו משפחה".

חיל האיסוף הקרבי לא מוכר לרוב בני הנוער העומדים להתגייס ככל הנראה מכיוון שהוא הצעיר ביותר מבין החילות בזרוע היבשה, אבל לדברי סמל גלעד, "זה תפקיד משמעותי ופעיל, ובנוסף לזה יש המון הערכה לעבודה שלנו מצד הקצינים הבכירים", מסכם סמל גלעד את השיחה.

בתמונה: סמל גיל גלעד

צילום: דו"צ

תאריך: 12/11/2015
גיליון: 1011
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
צרכנות
מאחורי העסקים
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
תושבים מספרים
שונות מיוחדות
חגים ומועדים
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
פלילי בכוונת
מדור משפטי
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il