14/11/2015
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 221 תוצאות התואמות את החיפוש
אושרו תבחינים לסטודנטים
מאת: יהורם אלוני
מליאת מועצת העיר אישרה את המלצת ועדת התמיכות העוסקת בתבחינים למתן מלגות לסטודנטים. סיעת מר''צ נמנעה.

מליאת מועצת העיר התכנסה השבוע ואישרה ברוב קולות את המלצת ועדת התמיכות: התבחינים למתן מלגות לסטודנטים לשנת הלימודים 2016-2015 מאושרים.

ראש העירייה שלום בן משה פתח את הישיבה בסקירה כללית על נושא המלגות ועל ההסכם בין העירייה לבין מפעל הפיס, הסכם המסייע רבות במתן המלגות לסטודנטים תושבי העיר.

הדיון לווה בטונים גבוהים מאת חברי מועצת העיר, וזאת לאחר שחברי מועצת העיר מטעם סיעת מר"צ, סיגל שיינמן ועומר שכטר, נמנעו בהצבעה ולא אשרו את מתן המלגות לסטודנטים בטענה כי הקריטריונים מתעלמים מתחומים כמו שירות צבאי. הדבר עורר מהומה בקרב חברי המועצה, הם טענו כי ישנם סטודנטים שעקב סיבות רפואיות אינם יכולים לשרת בצבא, ונשאלת השאלה מדוע למנוע מהם את קבלת המלגה. עוד טענו חברי המועצה כי גם מפעל הפיס שמממן חלק מהמלגות, אינו מתנה את קבלתן בשירות צבאי. מפעל הפיס מעניק מלגות גם למי שאינו משרת בצה"ל.

חברי המועצה רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה מיכאל מלמד ועוזיאל אשוואל הצטרפו לגל המחאה, ואמרו כי ההצעה של סיעת מר"צ גורמת לפירוד בקרב אוכלוסיית הסטודנטים בעיר. בסופו של הדיון אישרו חברי מועצת העיר, ברוב קולות, את התבחינים למתן מלגות לסטודנטים כפי שהומלצו על ידי ועדת התמיכות.

לאחר מכן אישרו חברי המועצה את הסכם ההקצאה למתן זכות שימוש במבנה העירייה לעמותה למען הקשיש ברחוב שבזי בעיר עבור הפעלת מרכז היום לקשיש. כמו כן אושר תקציב העומד על למעלה משלושה מיליון שקלים במימון משרד הבינוי והשיכון במסגרת הסכם הגג עבור הקמת מעון יום במתחמים החדשים על פי הסכם זה שנחתם לפני כשנתיים בין העירייה לבין משרדי הממשלה.

חבר המועצה עומר שכטר, מחזיק תיק נוער וצעירים: "המלגות העירוניות הן יוזמה חשובה ואנחנו שותפים לה, אך לא יכולנו לתמוך בקריטריונים לא שוויוניים שנותנים עדיפות לפי מספר נפשות וילדים במשפחה ומתעלמים לחלוטין משירות אזרחי, שירות צבאי או שנת שירות".

רזיאל אחרק חבר המועצה: "המלגות יוענקו לכל סטודנט תושב ראש העין ללא שום קריטריונים. אין קריטריונים של מספר נפשות ואין העדפה לשום גורם. הורדנו את כל התנאים, ועצוב שסיעת מר"צ בעירייה מובילה לפילוג ופוגעת בסטטוס קוו. ראש העין תמיד ידעה לחיות באחווה, חדשים וותיקים, דתיים וחילוניים. זה הזוי שערבי ישראלי שלא עשה שירות לאומי ולא שירות צבאי יהיה זכאי למלגה ואילו דתי סטודנט חרדי לא יזכה לקבל מלגה מכספי הארנונה שאותם הוא משלם. אני בעד שגם המגזר החרדי יזכה למלגה. שיצאו ללימודים ולשוק העבודה ויהיו יצרניים. חשוב לזכור שאנחנו פועלים כפי שמפעל הפיס פועל – הענקת מלגות גם למי שלא שירת בצבא. ראש העין יקרה לכולנו ואנחנו נשמור על אחדות בין כל המגזרים בעיר".

בתמונה: ישיבת המליאה

תאריך: 12/11/2015
גיליון: 1011
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
צרכנות
מאחורי העסקים
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
תושבים מספרים
שונות מיוחדות
חגים ומועדים
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
פלילי בכוונת
מדור משפטי
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il