10/12/2015
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 2228 תוצאות התואמות את החיפוש
''לא מגיעים לכאן במקרה''
מאת: יהורם אלוני
רב''ט עומר מנור מראש העין מספר בראיון ל''אינדקס אובייקטיבי'' על השירות המאתגר כפרמדיק: ''נחשפים לדברים שילדים בני 19 לרוב לא נחשפים אליהם''.

כאשר נרשם רב"ט עומר מנור, בן 19 מראש העין, למגמת הרפואה בתיכון בגין בעיר, הוא לא ידע עד כמה תחום זה ייקח אותו רחוק. כיום, מספר שנים לאחר מכן, הוא משרת כפרמדיק בחטיבה הדרומית באוגדת עזה ובמקביל מתנדב במד"א, התנדבות שהחלה עוד בתקופת לימודיו בתיכון. למשפחתו של מנור שבה הוא האמצעי מבין שלושת הילדים, לא היה קשר ישיר לתחום הרפואה. "הייתי הראשון במשפחה שהלך לכיוון זה, אבל זה בהחלט משהו שארצה להמשיך לעסוק בו בעתיד", הוא אומר.

"תוך כדי הלימודים במגמת הרפואה", הוא מספר, "נדרשנו לעבור קורס מגישי עזרה ראשונה של מד"א, ולמעשה לעשות שם את המחויבות האישית שלנו. כל כך אהבתי את התחום שבהמשך גם עברתי קורס נט"ן - ניידת טיפול נמרץ". לכן, כאשר עמד לפני שירותו הצבאי, היה לעומר ברור- רק קורס פרמדיקים. "זה היה עבורי המשך טבעי של כל העיסוק שלי בתחום לפני כן". בעוד רבים מהמועמדים לשירות ביטחון חוקרים ולומדים רבות על התפקידים השונים, עומר היה בטוח כי זה המקום בשבילו. "זה היה היעד, הייתי נעול עליו. לא פתחתי את עצמי לאפשרויות נוספות, ובדיעבד אני מבין שלקחתי סיכון די גדול". את שירותו התחיל עוד באוגוסט 2014, אך התגייס רק בדצמבר באותה השנה.
 
"באוגוסט התחלתי את הקורס הקדם-צבאי. מכיוון שמפרמדיקים נדרשות יכולות גבוהות וידע רב, יש צורך בקורס מקדים. רק לאחר ארבעה חודשים בקורס מתחילים בכלל את הטירונות, שעבור כל חייל בצה"ל היא יריית הפתיחה של השירות". כחלק מהכשרתם עברו הפרמדיקים הצעירים שלב שבו שהו במגוון בתי חולים ועברו בין המחלקות השונות על מנת לראות את הדברים מקרוב. "יוצא לך לראות ניתוחים מגניבים, לראות לידות ואפילו ליילד בעצמך. מדובר בחיילים בני 20-19, וזה לא דבר מובן מאליו בגילאים האלה". כיום, כפרמדיק במוצב "כרם שלום" בחטיבה הדרומית באוגדת עזה, אמון רב"ט מנור על מצב הכוננות של האמבולנס שברשותו, על מנת שיהיה ערוך לכל אירוע בגזרה. זאת במקביל לתרגילים רבים שנערכים בגזרה זו, אחת הגזרות המבצעיות ביותר בארץ. את הכול הוא מבצע יחד עם צוות החובשים שתחתיו.

בתמונה: רב"ט עומר מנור

צילום: דו"צ

תאריך: 03/12/2015
גיליון: 1014
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
צרכנות
מאחורי העסקים
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
תושבים מספרים
שונות מיוחדות
חגים ומועדים
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
פלילי בכוונת
מדור משפטי
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il