13/12/2015
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 59 תוצאות התואמות את החיפוש
יישור שיניים לילדים
מאת: ד''ר שמואל עיני
החלטה על טיפול אורתודונטי הינה מורכבת וכדאי להעביר אותה מההורים, ואף מרופא השיניים הכללי, אל האורתודונט.

רק בדרך זו ניתן יהיה להשיג את התוצאה הרצויה ביותר, אסתטית ותפקודית, במשך הטיפול הקצר ביותר. כל החלטה ע"י גורם לא מקצועי יכולה להיות שגויה, להקשות ולסבך את הטיפול שלא לצורך. מומלץ ביותר לעבור בדיקת יישור שיניים ראשונית אצל מומחה ליישור שיניים כבר בגיל 9-8 שנים! אם ההורים חוששים מבעיה עוד קודם לכן, אפשר להביא את הילד לבדיקה כבר בגיל יותר מוקדם.

מגוון ליקויי הסגר המצריכים בדיקה ראשונית הינו רב. בנוסף לכך, ישנן הפרעות תפקודיות המצביעות על בעיות במנשך: קושי בלעיסה, נשימת פה, מציצת אצבע, קליקים או רעשים בלסתות שבהם רצוי להגיע לייעוץ אורתודונטי מהר ככל האפשר. לפיכך, הצורך בבדיקה מקדימה הוא גורף לכלל הילדים בגיל זה. יחד עם זאת, רב הנבדקים, ובהם גם בעלי ליקויי סגר משמעותיים ("שיניים עקומות") אינם מטופלים בגיל זה, אלא ממשיכים במעקב רצוף אצל האורתודונט למניעת התפתחות בעיה אורתודונטית או החרפתה. בהמשך מופיעים הילדים לבדיקות חוזרות תקופתיות, לאיתור בעיה בהחלפת השיניים או במעקב ביטול הרגלים כמו מציצת אצבע ודחיפת לשון, כאשר בהרבה מצבים נדרשת עבודת צוות משותפת עם רופא אף אוזן גרון וקלינאית התקשורת.
 
רק חלק קטן מהמטופלים (פחות מ-10%) זקוק לטיפול אורתודונטי מידי קצר, יישור שיניים של שלב ראשון, כבר בגיל 9-8 שנים. כמו כן בהרבה מצבים יש להתחיל טיפול יישור שיניים לילדים מאוחר יותר, אבל לפני החלפת כל השיניים החלביות. חשוב להדגיש כי בהרבה מצבים יישור שיניים רק אחרי החלפת השן האחרונה אינו מומלץ, ויכול לגרום להיווצרות או להחמרת ליקוי סגר, ואפילו לחוסר האפשרות של שימוש ברסן במקרה של צפיפות או בליטת שיניים. במצבים אלו הטיפול יהיה מורכב ומסובך יותר עד כדי עקירת שיניים קבועות.

במהלך טיפול אורתודונטי, מוזזות השיניים באמצעות כוחות עדינים המועברים על ידי המכשור הקבוע – "טבעות" או במילים אחרות גשר בשיניים. טבעות אלו מודבקות על השיניים, ואליהן מועברים כוחות באמצעות חוט מתכתי (שמעוצב בצורת קשת השיניים שרוצים להשיג). החוט מוצמד אליהן באמצעות גומיות אפורות או צבעוניות לבחירת המטופל. בשיטה נוספת מתקדמת של גשר ננעל, המרכיב המחבר את הקשת לשיניים אינו גומייה אלא סוגר שהינו למעשה חלק מהסמך עצמו. בסוף הטיפול מוסר הגשר ונמסרים קיבוע מודבק ופלטה נשלפת לשמירת התוצאה (רטנציה).

תאריך: 03/12/2015
גיליון: 1014
עמוד: 30
חדשות ראש העין
תשחצינדקס
לוח אינדקס
הכתבה המרכזית
סודודקס
צרכנות
מאחורי העסקים
אסטרולוגיה
חדשות השומרון
תושבים מספרים
שונות מיוחדות
חגים ומועדים
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט בעיר
רפואת שיניים
לזכרם
פלילי בכוונת
מדור משפטי
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
מדור נדל''ן
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il