10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
הגיעו מים עד נפש
מאת: יהורם אלוני
''תאגידי המים במתכונתם הנוכחית מהווה נטל כספי גדול על תושבי מדינת ישראל בכלל ועל תושבי העיר בפרט'' אומר רזיאל אחרק, סגן ראש העיר.

כחלק ממהלך כולל של השלטון המקומי למחות על החלטות הממשלה המהוות נטל כבד על אזרחי המדינה. יצא סגן ראש העיר מחזיק תיק ההנדסה והספורט, רזיאל אחרק, לבקשתו של ראש העיר, משה סיני ובליווי של כ- 50 עובדי עירייה להפגין מול בניין ראש הממשלה, וזאת כמהלך כולל של השלטון המקומי בשבועיים האחרונים.

במהלך השבועיים האחרונים עלו למשרד ראש הממשלה נציגים ממאות רשויות מקומיות בארץ, ביניהן רעננה, הוד השרון, תל אביב רמת גן ועוד, במטרה למחות על מחירי המים המופקעים המכבידים על אזרחי המדינה ועל הקיצוץ בתשלומים הממשלתיים לרשויות המקומיות הפוגע בשרותי החינוך והרווחה.

בהפגנה פנה אחרק לראש הממשלה: "תאגידי המים במתכונתם הנוכחית מהווה נטל כספי גדול על תושבי מדינת ישראל בכלל ועל תושבי העיר בפרט. ההפרטה הזו לא השיגה את מטרותיה, אלא מטרות אחרות ואפילו הפוכות דוגמת יצירת מנגנון מנופח בג'ובים ועוד היד נטויה לתפקידים מיותרים נוספים. בכל מקום בו הרווחים נובעים לא מהתייעלות אלא מהכפלת מחירים והתנהלות רחוקה מעין הציבור, ראוי שכולנו נהיה מודאגים. אפשר וצריך להחזיר את האחריות לרשויות המקומיות תוך תיקון הבעיות ההיסטוריות. כבר הצעתי כי כספי המים יכנסו לחשבון מיוחד שייוחד אך ורק לצורך משק המים, וזאת מבלי להגדיל את המנגנון המנופח של תאגידי המים. משפחה ממוצעת ששלמה חשבון מים בסך 370 שקלים משלמת מעתה כ- 750 שקלים. הקיצוץ בתשלומים הממשלתיים המועברים לרשויות המקומיות לחינוך, הרווחה ועוד קוצצו בכ- 1.5 מיליארד שקלים. אני קורא לראש הממשלה לתקן את העוול הרובץ כאבן רחיים על גבי המשפחות. כי הגיעו מים עד נפש."

תאריך: 06/01/2011
גיליון: 768
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il