10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
נעדר מהטקס
מאת: יהורם אלוני
תושבים שהגיעו לטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה הופתעו מהיעדרותו של הרב המקומי, עזריה בסיס. בינתיים הרבנים החליטו להחרים גם את חגיגות יום העצמאות.
תושבים שהגיעו לטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה במתנ"ס המקומי 'לב-העיר' כעסו על היעדרותו של הרב המקומי, עזריה בסיס, מהאירוע. לנו נודע כי חברת המועצה, שרי סלע, פנתה במכתב לרבנים הראשים לישראל, יונה מצגר ושלמה משה עמאר, במטרה לברר את הנושא. "כבת להורים ניצולי שואה, אני חשה פגיעה אישית, וכנציגת ציבור אני חשה אכזבה ואפילו תחושות בגידה כלפי התושבים ניצולי השואה המתגוררים בעירנו, שמי שאמון על קהילתו, לא נמצא שם בדיוק ברגעים הקשים, הקריטיים והחשובים להם כל כך"? כותבת סלע ומבקשת מהרבנים "לקבל התייחסות לסוגיה רגישה ועקרונית זו".
בנוסף, נודע לנו כי גם השנה, רבני העיר הוציאו כרוז הקורא לתושבים שלא לקחת חלק בחגיגות העצמאות בעיר. לטענתם מדובר ב"פריצות" הפוגעת בערכי מסורת ישראל. "כל איש שחרד לדבר השם ולחינוך בניו ובנותיו יימנע וימנע את כל אנשי ביתו מללכת למקומות אלו", כותבים הרבנים.
רב העיר, עזריה בסיס, מסר בתגובה על היעדרותו מטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה: "דבר ראשון, לא הוזמנתי לטקס. שנית, דברים לזכרם של קדושי השואה אמרנו בבית הכנסת כפי שאנחנו עושים כל שנה". על החרמת חגיגות יום העצמאות אומר הרב בסיס: "הכרוז שיצא הוא כמו הכרוז של שנה שעברה אשר בא להביע את עמדת ההלכה שלא השתנתה. החגיגות בערב יום העצמאות מנוגדות לרוח התורה. ולכן כל ירא השם ימנע עצמו מלהשתתף בחגיגות".
מהעירייה נמסר בתגובה על היעדרותו של הרב בסיס מטקס יום השואה: "העירייה אינה אחראית ללוחות הזמנים של רב העיר וכל שאלה לגבי פעילותו יש להפנות אליו". לגבי החרמת חגיגות ערב יום העצמאות מסרה העירייה בתגובה: "במוקד האירוע בראש העין תתקיים הופעה מיוחדת של כ: 600 תושבים, ילדים ובני נוער בנושא 60 שנה ללהקת הנח"ל, ובמוצאי יום העצמאות הצגה של הבימה, התיאטרון הלאומי "אלף לילה ולילה". אנו בטוחים כי, כבעבר, הציבור בעיר ובמדינה יבקר בשפע האירועים מציעה לתושביה. הרשות המקומית לא תגיב לקריאות להחרים אירוע כזה או אחר. אנו בטוחים כי התושבים ייהנו משפע האירועים השנה כבכל שנה ומאחלים לכל תושבי העיר חג עצמאות שמח".
 
למצולמות אין קשר לכתבה
תאריך: 05/05/2011
גיליון: 784
עמוד: 20
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il