10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
יום עצמאות סוער
מאת: יהורם אלוני
עשרות בני נוער מתנועת 'הנוער העובד והלומד' וסניף צעירי מרצ בעיר הפגינו השבוע בקריאה משותפת לפיטוריו של רב העיר עזריה בסיס. בסיס: ''זו מדינה דמוקרטית''.
המפגינים כועסים על הרב בסיס ורבנים נוספים בראש העין, על כך שפרסמו לפני החג מחאה על כך שבאירועי יום העצמאות יציגו שחקנים ערבים לצד יהודים. ההפגנה התקיימה תחת הכותרת "חוגגים עצמאות נקייה מגזענות" בסמוך לאתר מגדל צדק, בו התקיימה באותה שעה הופעה של התיאטרון הערבי-עברי ביפו. במהלך ההפגנה חולקו פלאיירים לעוברים ושבים בהם מוצגים דבריהם של הרבנים אל מול ציטוטים מ"אלטנוילנד", ספרו של בנימין זאב-הרצל, ומהכרזת העצמאות על רקע דגל ישראל.
יו"ר צעירי 'מרצ' בראש העין, עומר שכטר: "לצעירים הרבים שהגיעו הערב נמאס להמשיך לספוג פעם אחר פעם את האמירות הגזעניות של הרבנים בראש העין. לאחר שחתם על מכתב הרבנים ולאחר שאיים להטיל חרם על כל בית עסק שיעסיק ערבים לצד עובדות יהודיות, רבה הראשי של ראש העין, לא מהסס לצאת כנגד אירועי יום העצמאות בעיר, ולכן אנו קוראים היום לראש העיר להביא מייד לפיטוריו".
סיגל שיינמן (מרצ), ויו"ר סניף התנועה בעיר, מיה אור, פרסמו תגובה משותפת, בה נאמר: "אנו מגנות באופן נחרץ כל ניסיון של הגופים הדתיים והחרדיים בראש העין להמשיך לזרות שנאה ופירוד, והחזרתה של העיר לזמנים חשוכים. הקריאות לשנאת האחר בסמיכות כזו ליום השואה והגבורה הופכות אותנו לאחת מהמדינות החשוכות שאין להן מקום במשפחת העמים. לא תהיה הפרדה בין נשים וגברים, יהודים וערבים, חילונים ודתיים".
הרב עזריה בסיס מסר בתגובה: "שיעשו מה שהם רוצים, זו מדינה דמוקרטית".
תאריך: 12/05/2011
גיליון: 785
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il