15/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
1,350 יחידות דיור יוצאות לדרך
מאת: יהורם אלוני ויוכי יעקבזון
השבוע פרסם מינהל מקרקעי ישראל את תוצאות המכרזים להקמת 1,350 יחידות דיור במזרח ראש העין. ראש העירייה, משה סיני: ''הרשות המקומית תעשה הכול על מנת לשריין דירות לזוגות הצעירים תושבי העיר באמצעות חקיקה בכנסת''.
השבוע פרסם מינהל מקרקעי ישראל את תוצאות המכרזים להקמת 1,350 יחידות דיור במזרח ראש העין. מדובר על קרקעות בשכונת 'פסגת טל'- שכונה חדשה שתתאפיין בבניינים בני 6-12 קומות ועוד עשרות צמודי קרקע.
ראש העירייה, משה סיני, התייחס בפתח ישיבת המליאה השבוע לפרסום תוצאות המכרזים ואמר כי "הרשות המקומית תעשה הכול על מנת לשריין דירות לזוגות הצעירים תושבי העיר באמצעות חקיקה בכנסת, שתאפשר לכל ראשי הרשויות שבהן משווקים קרקעות לבנייה- להקצות דירות לזוגות הצעירים."
ראש העירייה הוסיף בישיבה כי הוא מקווה שבמידה ויוזמה זו תצא אל הפועל תיפתר בעיית הדיור לזוגות הצעירים. חבר המועצה, מיכאל מלמד, ביקש לפרגן לסגן ראש העירייה, רזיאל אחרק, כשפנה לראש העירייה ואמר לו: "ראיתי את רזיאל אחרק מספר פעמים בכנסת כאשר נפגש עם שרים ובוועדות השונות במטרה למצוא פתרון לזוגות הצעירים". סיני אמר כי הוא מודה לאחרק על עבודתו בנושא. אחרק הודה בחזרה למלמד ואמר: "הגיע הזמן למצוא פתרון לבעיית הדיור של הזוגות הצעירים. כל מי שיכול לעזור ולסייע יבורך. ברצוני לציין שאני וראש העירייה עובדים בשיתוף פעולה מלא למען מטרה זו". חבר המועצה, עו"ד ארנון בן עמרם, ביקש לראות את כל התוכניות העתידיות להיבנות בשכונות החדשות: "אני, כנציג הציבור, חשוב לי לדעת את כל הפרטים על מנת לתת תשובות לתושבים". ראש העירייה הבטיח להשיב בחיוב לבקשתו של עו"ד בן עמרם.
יש לציין, כי מחירי הקרקעות בעיר הכפילו עצמם לעומת מחירי המכרז מלפני שלוש שנים. כך למשל, במכרזי המינהל האחרונים זכו 10 חברות במחיר ממוצע של 227 אלף שקל, לא כולל פיתוח. בהתאם להתייקרות הקרקעות כך גם מחירי הדירות. מחירה של דירת 4 חדרים בשכונה החדשה צפוי לזנק בכ- 30% למחיר של 1.3 מיליון שקל. עליית המחירים בעיר הינה תוצאה של ביקושים חדשים לדיור המגיעים בעיקר בשל המחירים הגבוהים בערים הסמוכות וההתפתחות של ראש העין בשנים האחרונות בתחום התשתיות והחינוך.
"המכרזים שפורסמו מתחילת השנה הם רק קצה הקרחון" אומרת עפרה חדד, סמנכ"ל בחברת 'יורו ישראל'. "בשנים הקרובות, המינהל מתכנן להוציא מכרזים לעוד אלפי יח"ד במזרח העיר. בנוסף, המדינה תשקיע מיליארדי שקלים על פיתוח השכונות המזרחיות כולל מחלפים וכבישים שיחברו גם את כביש 6 לכביש חוצה שומרון".
תאריך: 19/05/2011
גיליון: 786
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il