18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
בגרות בעיר- עולים לאט אבל בטוח
מאת: יוכי יעקבזון
מי אמר שהנוער מדּרדר משנה לשנה? משרד החינוך מוכיח אחרת: בשנת הלימודים תש''ע יותר תלמידים בכל הארץ, וגם אצלנו בראש העין, עברו את בחינות הבגרות בהצלחה.
משרד החינוך פרסם בתחילת השבוע את שיעור הניגשים והזכאים לתעודת בגרות לשנת הלימודים תש"ע.
על פי הנתונים, תלמידי ראש העין מתמידים משנה לשנה במגמת שיפור הזכאות לבגרות. בשנת הלימודים הקודמת, תש"ע, אחוז הזכאים לבגרות בקרב תלמידי יב' תושבי העיר הלומדים בעיר היה 65.62%. בשנת הלימודים הקודמת אחוז הזכאים היה 62.5% ובשנה שלפניה 59.59%.
אנו נמצאים במגמת עלייה גם ביחס לרשויות אחרות. מתוך כלל הרשויות שנבדקו בתש"ע, שמספרן 150, הגיעו תלמידי העיר למקום ה-54. בשנת הלימודים הקודמת עלו התלמידים עלייה תלולה- מהמקום ה- 67 בתשס"ח למקום ה-57 בתשס"ט.
ואם אתם שואלים את עצמכם כמה תלמידים ניגשו לבחינות הבגרות, נגלה לכם שמתוך 765 תלמידי יב' המתגוררים בעיר (חלקם, אגב, לומד מחוץ לעיר), ניגשו למבחני הבגרות 724 תלמידים תושבי העיר.
502 תלמידים מתוך 765, שלא היו זכאים לתעודת בגרות בקיץ, ניגשו לבחינות במועד חורף שלאחר סיום שנת הלימודים ועברו אותן בהצלחה. "נתונים מחמיאים אלו הם תוצר של מנהיגות חינוכית מצויינת והשקעה של צוותי החינוך בבתי הספר והמנהלים" אומרים בעיריית ראש העין. "להם מגיע יישר כח, אנו גאים בהם."
 
נתון מעניין נוסף העולה מנתוני משרד החינוך, הוא מספר התלמידים תושבי העיר שבחרו ללמוד מחוץ לעיר. מדובר במספר גבוה יחסית- מתוך 765 תלמידי יב' תושבי העיר, 232 תלמידים, המהווים כ30 אחוזים, לומדים מחוץ לעיר.
על כך מגיבה עיריית ראש העין: "הרשות משקיעה תקציבים רבים בפעולות תגבור תלמידים, הקמת מרכזי מצויינות, שיפור ההישגים ואסטרטגיות למידה להצלחה, הרשות מאשרת שעות לימוד בתקן רבות למערך החינוך העל יסודי. בתוך העיר קיים מגזר חרדי שמהווה כ 20 אחז מתלמידי כיתות י"ב, בתוך סה"כ הבוגרים קיים גם נתון של חינוך מיוחד. בנוסף, כמו כל עיר במדינה, אין העירייה יכולה להכיל את כל קשת צרכי התלמידים, ולכן הרשות מכוונת לפעמים תלמידים לבתי ספר תעשייתיים ודומים להם. מאותם נתונים עולה גם כי יש עליה מתמדת במס' הלומדים בראש העין, בנוסף במעבר שבין החטיבה לתיכון עוברים כ: 96% מכלל התלמידים, וזהו נתון מעורר כבוד."
 
ממשרד החינוך נמסר, כי בבחינת סך הרשויות, זוהי השנה השנייה ברציפות בה חלה עלייה בשיעור הזכאים לתעודת בגרות בסך הכללי. בשנה"ל תש"ע חלה עלייה בשיעור של 2.2% באחוז הזכאים לבגרות באוכלוסייה הכללית לעומת תשס"ט, עלייה מ-46.1% (תשס"ט) ל-48.3% (תש"ע).
במגזר היהודי חלה עלייה של 2.8% באחוז הזכאים לבגרות לעומת תשס"ט, ובמגזר הלא יהודי חלה עלייה של 3.3% בשנה"ל תש"ע לעומת תשס"ט.
במשרד החינוך מוסיפים: "השנה אנו רואים יותר לומדים, יותר ניגשים ויותר זכאים. העלייה מתבטאת הודות להגדלת היקף תוכניות ההתערבות בבתי הספר אשר תורמות לצמצום הנשירה וכן, הקפדה של המשרד על התמקצעות מורים ומיצוין של שעות הלימוד."
 
תצלום אילוסטרציה
תאריך: 19/05/2011
גיליון: 786
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il