18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
הילדה חטפה מכות. המנהלת: ''באשדוד אין אלימות?''
מאת: יהורם אלוני
ט', אם לשניים הלומדים בבית ספר בעיר, מזועזעת מהקלות הבלתי נסבלת שבה מטופלת אלימות על ידי המערכת. בייאושה, היא פונה לשר החינוך בבקשת עזרה.
ט', תושבת ראש העין (השם המלא שמור במערכת) ואם ל- 2 ילדים הלומדים באחד מבתי הספר בעיר, שיגרה לאחרונה מכתב לשר החינוך, גדעון סער ובו היא מתריעה על אלימות קשה המתרחשת בבית הספר.
ט' מספרת: "יש לי שני ילדים הלומדים באחת מבתי הספר בראש העין. באחד מימי שישי חזרה בתי מבית הספר, מלווה בחברות מהכיתה, כשהיא בוכה והטייץ שלבשה עם שני חורים באזור הברכיים. מבדיקה שעשיתי התברר כי הילדים שיחקו בשיעור חופשי עם כדור ואחת הבנות ששיחקה עם בתי הרביצה לה, דחפה אותה במדרגות, משכה לה בשיער ונתנה לה אגרופים בגב. נאלצתי לפנות לחדר המיון, ולאחר בדיקות התברר שיש לה נקע. הילדה, מרוב פחד, חששה לחזור לבית הספר. פניתי למנהלת בית הספר והמתנתי כשעה וחצי כדי לשוחח איתה. המזכירה אמרה לי שמיותר שאני אמתין כיוון שהמנהלת נמצאת בישיבות. לצערי, כאשר המנהלת ראתה את הילדה היא אמרה ואני מצטטת: "אני רואה שאת ניידת ומצליחה ללכת". תשובה שלא ציפיתי לשמוע. במהלך השיחה הסברתי למנהלת את תחושתי לאלימות שיש בבית הספר והמנהלת ענתה שוב, אני מצטטת: "באשדוד אין אלימות?" הילדה שפגעה בבתי קיבלה עונש שלא לשחק בשתי ההפסקות באותו יום ומילוי שאלון של חשבון נפש. מיותר לציין כי תשובות אלו ממש זעזעו אותי, וכן הטיפול במקרה. אני לא מבינה למה מחכים, שחלילה מישהו יפצע בצורה חמורה יותר". לדברי האם, "זה לא מקרה האלימות הראשון בבית הספר. בעבר תלמיד מחונן עזב את בית הספר בעקבות מקרה אלימות וכן תלמיד שנעשה עליו חרם בכיתה והמקרה אף הגיע לרפי רשף ולעיתונות, וכן מורה שקיבלה מכות מתלמיד, תלמיד שהפשיל את מכנסיו באמצע הכיתה ואמר למורה "בואי אני אעשה לך ילד"." האם מוסיפה כי רק לאחר מספר ימים, המנהלת קיבלה אותה לשיחה.
"אני פונה לא כנקמה ולא כדי שבית הספר ייסגר, אלא כדי ששר החינוך יוציא קריאה חד משמעית שבית ספר כמוסד חינוכי הוא לא רק מקום ללימוד מקצועות, ציונים ותעודות אלא שהילדים שאנחנו שולחים יזכו לסביבה אשר תדאג לשלומם הפיזי והנפשי. בימים בהם כל המדינה נרתמת למגר את תופעות האלימות בקרב בני הנוער לרבות תקציבים לפרויקטים (כגון עיר ללא אלימות וכו'), כדאי לתת את הדעת להתנהלות במוסדות החינוך היסודיים בהם ילדינו אמורים לרכוש את המיומנויות החברתיות אשר יהוו בסיס להמשך דרכם".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר בסכסוך בין שתי תלמידות. הנהלת בית הספר מטפלת בנושא בהתאם לתקנון בית הספר וחוזר מנכ"ל העוסקים במיגור האלימות. המפקחת מלווה את בית הספר, למניעת הישנות המקרה בעתיד".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בעקבות התלונה, ניהלה מנהלת ביה"ס בדיקה מקפת כולל ליבון הנושא. בשל צנעת הפרט אנו מנועים מלהרחיב, אך הנושא טופל באופן מקצועי ביותר, ע"י הגורמים המקצועיים המוסמכים לכך, כפי שמטופלים מקרים דומים כאשר מתקבלות תלונות".

תאריך: 19/05/2011
גיליון: 786
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il