• א. מאי 19th, 2024

ייעוץ פנסיוני: לדאוג לעתיד שלך – עכשיו

יונ 24, 2023

אתה אדם צעיר שרק החל את חייו העצמאיים. אתה עובד לראשונה בעבודה רצינית וקבועה, חושב על טיול לחו"ל, ואולי בהמשך גם על חתונה ועל ילדים וכמובן, על רכישת דירה.

בשלב זה בחיים, מה הקשר בינך ובין ייעוץ פנסיוני? ואכן, במירוץ שנקרא "מירוץ החיים", בו שואפים להצליח להביא הכנסה מכובדת, להקים בית ומשפחה ובמקביל ליצור לעצמינו קריירה יפה כדי להתמודד עם יוקר המחיה, קשה מאוד לחשוב על העתיד הלא נראה לעין, כלומר, על הזקנה.

אפשר להבין אותך. אתה עובד קשה ומוטרדת בשלל דאגות היומיום. במצב שכזה קשה לדמיין מצב בו תפרוש מהעבודה וילדייך העתידיים יבנו בעצמם את חייהם (ואולי גם נכדיך), כבר לא תהיה לך אותה הכנסה שהתרגלת אליה כשעבדת ותהיה במצב בו "חיים ממה שיש" וממה שצברת עד כה.

וכאן בדיוק נכנס לתמונה ייעוץ פנסיוני

למרות הקושי שבדבר, חלק מההפיכה לאדם בוגר קשור גם בהכרה בעובדה הבלתי ניתנת לערעור שהזקנה נמצאת מעבר לפינה של כל אדם ויחד עמה גם השלכותיה.

המודעות לכך בגיל צעיר מאפשרת לתכנן את החיים, לדמיין את הזקנה ואת מה רוצים שיהיה בה, ולקבל החלטות חשובות שישפיעו על היכולת שלך להזדקן בכבוד. במובן הזה, דאגה לרשת ביטחון כלכלית לאדם הזקן שתהיה היא החלטה קריטית שניתן לבצע בפשטות בעזרת ייעוץ פנסיוני.

אם אתה חש רתיעה מהעיסוק בנושא וחושב שמדובר בעניינים מסובכים, דע לך שאין סיבה. בדיוק עבורך קיים ייעוץ פנסיוני שנועד כדי לאפשר לך לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבורך, גם אתה לא מבין שום דבר בפנסיה ובחיסכון פנסיוני. ייעוץ פנסיוני יעניק לך את כל המידע, התמיכה, המענה על שאלות ואת ההצעות הכי נכונות עבורך מתוכן תחליט איך לנהל את קרן הפנסיה שלך.

מה חשוב שאדע על ייעוץ פנסיוני?

על פי החוק במדינה, כל אזרח ישראלי מחויב בחיסכון לפנסיה. במצב של עבודה שכירה, המעסיק הוא זה שמחויב להפריש לעובדיו סכום קבוע לקרן הפנסיה (בהתאם למשכורת, לאחוז המשרה וכו'). עובדים עצמאיים מחויבים להפריש לעצמם כספים לחיסכון הפנסיוני. מעסיק של מפריש פנסיה לעובדיו או עצמאי שלא עושה כן עוברים למעשה על החוק ויידרשו לשלם על כך קנס כספי.

לסיכום: למרות שלכל אזרח ישראלי אמור להיות חיסכון לפנסיה, לא מספיק להסתפק בכך. יש להתאים את הפנסיה להרגלי החיים של כל אדם, למצבו התעסוקתי, לפוטנציאל ההשתכרות, לנכסים ולמטרות חיים המשתנות מאדם לאדם.

ישנם מסלולי פנסיה שונים, קרנות שונות, וכיוונים רבים אליהם ניתן לקחת את החיסכון הפנסיוני שלכם. נשמע מסובך? אין ספק שזה עלול להרתיע את האדם מן היישוב, אך חשוב לא לתת לרתיעה לגרום להזנחה של הנושא. ייעוץ פנסיוני יאפשר לך לקבל החלטות מושכלות לגבי העתיד הכלכלי שלך וייתן לך ראש שקט.

למידע נוסף – המרכז לתודעה פיננסית