• ש. יונ 15th, 2024

האם יש לי אלרגיה לארנבים – מה נחוץ לדעת על ארנבים ואלרגיה

יול 8, 2023
אלרגיה לארנבים

יש האומרים כי ארנבים נתפסים כחיות מחמד שלא מעוררות אלרגיה. האמת היא שזה נכון ולא נכון. הארנב בפני עצמו ובעיקר פרוותו, נחשב להיפואלרגני, אך לא פעם אנשים מפתחים תגובות אלרגיות לשתן של הארנב, לתאי עור מתים ולרוק של הארנב.

בשונה מכלבים וחתולים, שפרוותם עשויה לעורר אלרגיה ועל כן גידולם על ידי אדם אלרגי אינו מומלץ כלל וכלל, תגובה אלרגית לאחד מ"תוצריו" של הארנב, יכולה, במקרים, להיפתר, על ידי שינוי האופן בו מגדלים את הארנב.

מאמר זה מטרתו להעניק את כל המידע הנחוץ הקשור לארנבים ואלרגיה ולתגובה אלרגית שנגרמת כתוצאה ממפגש עם ארנב ולהעניק כלים כדי להתמודד עם הבעיה ולמנוע מקרים מצערים של נטישת הארנב. פיתחתם תגובה אלרגית לאחר שהכנסתם ארנב הביתה? רגע לפני שאתם מתחרטים ומוציאים את הארנב מהבית, קראו את המאמר הזה.

ארנבים ואלרגיה: על הבדיקה הפשוטה שחשוב לעשות לפני שמאמצים ארנב

כפי שצוין קודם, פרוותו של הארנב נחשבת להיפואלרגנית, כלומר, בשונה מפרוותם של כלבים וחתולים, היא לא מעוררת תגובה אלרגית בפני עצמה.

מה שכן עשוי לעורר תגובה אלרגית הוא תאי עור מתים של הארנב המתעופפים באוויר, הרוק של הארנב והמזון שהארנב אוכל. במידה שאתם שוקלים לאמץ ארנב, חשוב שתוודאו לפני כן שאתם לא אלרגיים לאחד מהדברים הנ"ל.

כך תבדקו אם ישנה אלרגיה לארנבים

הדרך הכי אפקטיבית לגלות אם אתם אלרגיים למשהו שקשור לארנב המיועד, היא לבלות איתו מספר שעות טרם האימוץ שלו. אם כמה שעות לאחר מכן אתם לא מזהים תגובות אלרגיות כמו נזלת והתעטשות, עיניים דומעות, קשיי נשימה או גרד – מזל טוב! אתם לא אלרגיים! כיף לכם ולארנב שלכם.

ומה אם כן התפתחה תגובה אלרגית?

אם מתפתחת תגובה אלרגית, לפני האימוץ או אחריו, ראשית, כדאי לבדוק את המזון של הארנב. האם הוא מכיל חומרים שאתם עשויים להיות אלרגיים אליהם כמו חיטה או עשב? חשוב לדעת כי אלרגיה לארנבים היא מאוד מאוד נדירה וזאת לעומת אלרגיה עונתית או אלרגיה לחציר.

כאן חשוב לציין – אם מדובר באלרגיה חריפה – לא כדאי לאמץ. החיים חשובים יותר, אך במקרים של אלרגיה קלה, ניתן לנסות להאכיל את הארנב בעזרת כפפות ועם מסכה כדי לנסות לצמצם את התגובות האלרגיות או להעלימן לחלוטין.

לסיכום

רגע לפני שאתם נפרדים מרעיון אימוץ הארנב, כדאי לבצע מספר בדיקות פשוטות שיעזרו לכם להבין אם ניתן למנוע תגובות אלרגיות וכך לזכות בחבר חדש לחיים.